Новини Київської області
Суспільство
Інфографіка

20 епізодів за рік: Київ та область очолили антирейтинг агресії проти журналістів (інфографіка)

Усього за рік було зафіксовано 70 інцидентів пов'язаних з проявами фізичної агресії стосовно представників ЗМІ.

20 епізодів за рік: Київ та область очолили антирейтинг агресії проти журналістів (інфографіка) - зображення
Фото: pixabay

Як написав на своїй фейсбук-сторінці журналіст Сергій Томіленко, Національна спілка журналістів опублікувала статистику щодо агресивних епізодів направлених проти медійників у 2021 році.

Тож очолили антирейтинг за кількістю таких інцидентів Київ та Київська область.  та назвала Київщину одним із лідерів За даними НСЖУ, 20 випадків відбулося у Києві та області, 8 на Одещині, 5 випадків зафіксовано в Харківській області та 4 у Житомирській.

"Сто працівників українських ЗМІ постраждали під час інцидентів із застосуванням сили у 2021 році. Загалом минулого року трапилося сімдесят випадків фізичної агресії щодо українських журналістів", - йдеться у дописі.

20 епізодів за рік: Київ та область очолили антирейтинг агресії проти журналістів (інфографіка) - зображення

Також повідомляється, що доволі високим залишається рівень фізичної агресії щодо жінок-журналісток: у 2021 році постраждали 25 медійниць (у 2020 році – 36).

Представники правоохоронних органів торік застосували силу щодо журналістів у 4 епізодах. Два випадки трапилися із застосуванням зброї.

Раніше повідомлялося, що за фактом нападу на журналістку ІА Погляд, авторку проєкту журналістських розслідувань "Махляри" Марію Ковалеву, відкрито кримінальне провадження за статтею 171 ч.1.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.