Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

16 березня обмежуються пропускні операції на держкордоні України


Згідно з рішеннями РНБО та Кабінету міністрів, через пандемію COVID-19 тимчасово закривається майже 100 пунктів пропуску (контролю), ще у майже 50 – тимчасово припиняється пішохідне сполучення.

За повідомленням Держприкордонслужби України, 16 березня з 00.00 тимчасово закривають близько сотні пунктів пропуску (контролю), ще у майже півсотні пунктів пропуску тимчасово припиняється пішохідне сполучення. Перелік цих пунктів – в ілюстраціях.

Продовжать роботу пункти пропуску з більшою  пропускною спроможністю. «Їх функціонуватиме достатня кількість на кордоні з кожною сусідньою країною, для оформлення, контролю та перевірки громадян і транспорту в умовах обмеженого міжнародного руху (адже усі сусідні країни вводять свої обмежувальні заходи)», йдеться у повідомленні.

Держприкордонслужба нагадує, що  рішенням РНБО громадянам України рекомендовано утриматися від виїзду за кордон.

«Також в ніч проти понеділка тимчасово забороняється в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства. Винятки стосуються осіб, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів. В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з  МЗС. На державному кордоні, у тому числі в усіх пунктах пропуску (як діючих, так і тимчасово закритих) нестиме службу достатня кількість прикордонників для адекватного реагування на можливі ситуації. Для цього здійснено перерозподіл особового складу, технічних засобів, засобів захисту та інших ресурсів. Тому не радимо через обмеження намагатися перетинати кордон нелегально», ідеться в повідомленні.

17 березня з 00.00  тимчасово припиняються регулярні міжнародні пасажирські перевезення через усі пункти пропуску (контролю) через державний кордон України.

Громадяни України можуть в будь-який час повернутися в Україну.  РНБО рекоменду їм повернутися додому до 17 березня. Хто не встигне та не зможе повернутися з-за рубежа самостійно, радять звертатися у посольства та консульства України в країнах перебування за каналами комунікації, зазанченими на інтернет-сторінках цих дипустанов. Ці обмеження на кордоні України діятимуть до 3 квітня 2020 року, якщо через ситуацію із поширенням захворюваності на COVID-19 не буде прийняте іншого рішення.

Держприкордонслужба рекомендує відстежувати інформацію про функціонування пунктів пропуску на сайті відомства та сторінках у соцмережах.Також цілодобово працює Контактний центр Держприкордонслужби України. Важливо не користуватися сумнівними джерелами і не поширювати їхніх повідомлень, перевіряти  інформацію на офіційних ресурсах.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів