Новини
Обухів
Суспільство

14 літрів обухівської крові для потреб хворих Київщини


В Обухові місцеві мешканці за покликом серця  відгукнулись стати донорами. З дев’ятої  ранку до 13 години в Обухівській ЦРЛ тривав забір крові у мешканців міста.  З донорами працювала бригада  медиків у кількості 8 чоловік з Київського обласного центру крові, що знаходиться у Білій Церкві. Стати донором сьогодні виявили бажання 34 людини. Процедура передбачає проходження необхідних обстежень. Серед  них : вимір тиску, огляд терапевта, перевірка гемоглобіну, огляд шкіри на висипи, тощо. Під час досліджень, на кожну людину медики витратили близько 10 хвилин. П’ятеро  претендентів на донорство   були відсіяні, переважно з лабораторних причин. Тож кров здали 29 бажаючих обухівчан, яким блиько сорока років. Забір донорської крові проходив  на безоплатній основі.
           Це був як поклик душі, ми розвісили об’яви, зробили оголошення у місцевих ЗМІ. Людям лише заплатили невеличку грошову компенсацію на обід, тобто відновлювальне харчування. Дуже вдячні усім, хто здав свою кров, розповів журналістам ІА « Погляд» зав. відділення трансфузіології Обухівської ЦРЛ  Іван Щур
Загалом, сьогодні представники виїзної бригади медиків увезли майже 14 літрів крові від обухівських донорів. Усю відібрану кров відвезуть до Київського обласного центру крові, що у Білій Церкві. Там вона буде обстежуватися та перероблятися на компоненти крові.   І лише після цього,  потрапить до жителів області, котрі страждають від  онкозахворювань крові,  воїнам АТО та іншим категоріям людей, що потребують рятівної  донорської рідини .