Україна
Суспільство
Здоров'я

12 травня – Міжнародний день медичної сестри


У нинішніх умовах пандемії коронавірусу щоденна праця медичних сестер як ніколи важлива для збереження людського життя. Сьогодні, 12 травня –  Міжнародний день медичної сестри – є чудовий привід подякувати представницям однієї з найгуманніших професій за їхній щоденний подвиг.

Міжнародний день медичної сестри в Україні стали відзначати з 1997 року.  Вперше ідея святкування Дня медсестер була озвучена ​​в 1953 році, але відзначати це свято в статусі міжнародного стали з 1965 року. У 1974 році ICN прийняв рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, у день народження Флоренс Найтінгейл, однієї із засновниць служби сестер милосердя.

Першу в світі службу сестер милосердя Флоренс Найтінгейл (1853-1856) організувала під час Кримської війни у Туреччині, зокрема догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардинії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Нині медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, оскільки виконують найбільшу кількість медичних послуг, слідуючи розпорядженням лікаря або фельдшера із догляду за хворими. Вони – обов'язкові помічники лікарів, які протягом всього терміну лікування безпосередньо працюють з пацієнтом.

З нагоди професійного свята вітаємо всіх медсестер! Людське життя – це найбільша цінність. Саме на вас покладено нелегку і почесну місію – дбати про найдорожче. Прийміть найщиріші вітання та безмежну вдячність за ваші чуйні серця і врятовані життя!