Новини
Надзвичайні новини
Кримінальні новини
Київ

12 років з конфіскацією майна – за заняття грошей з чужих карток


Група зловмисників, яка нанесла банку понад півтора мільйона збитків, постане перед судом у Києві.

Розслідування, яке наразі добігло завершення, розпочалося ще у вересні минулого року, коли було зафіксовано несанкціоноване втручання в роботу державного банку та крадіжки грошей з банкоматів. Про це повідомив департамент кіберполіції Національної поліції України.

«Група зловмисників виготовляла спеціальні скімінгові пристрої, які копіювали дані магнітних стрічок банківських карт. Ці пристрої фігуранти встановлювали у шатер картоприймача банкоматів. Разом з тим – встановлювали мінікамери, направлені на пін-клавіатуру, які записували введену інформацію. Надалі учасники групи виготовляли дублікати карток, з яких провели близько чотирьох тисяч операцій обготівкування. Таким чином державному банку було нанесено понад 1,5 мільйона гривень збитків», йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зазаначають, що фігурантам оголосили про підозру за низкою статей  Кримінального кодексу України. А саме - за ч. 3 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення організованою групою), ч. 2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками, обладнанням для їх виготовлення), за ст. 231 (Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю), за ч. 3 ст. 359 (Незаконні використання спеціальних технічних засобів отримання інформації), за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку),за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство).

Нині правоохоронці скерували обвинувальний акт до суду. 

Підозрюваним загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна», Це не перший випадок інтернет-шахрайства на Київщині,

- зауважує департамент кберполіції.

І деталізує, що процесуальне керівництво здійснював Офіс Генерального прокурора України.

Це не перший випадок інтернет-шахрайства на Київщині. Зловмисники шукають все нові шляхи для заволодіння чужими грошима. Нещодавно «Погляд» повідомляв, що інтернет-шахраї видурили у підприємців понад 5 мільйонів гривень.

Також  викрито шахрайську схему на olx. Зловмисників, які ошукали понад 200 покупців, викрили фастівські правоохоронці.

А в столиці правоохоронці оголосили про підозру жінці, яка через інтернет-магазин збувала наркотики та психотропи. У киянки вилучили наркотиків на понад 1 млн грн

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.