Новини
Україна
Україна-суспільство

1 травня 30 років тому – перша демонстрація з синьо-жовтими прапорами


1 травня 30 років тому – перша демонстрація з синьо-жовтими прапорами

У далекому 1989 році у Львові кілька тисяч чоловік вийшли на першотравневу демонстрацію вперше з синьо-жовтими прапорами та гаслами "Свобода!“, “Єдність!“, “Ми за Драча!“, “Народному Руху – бути!“. Вони прорвались крізь міліцейські кордони і пройшли проспектами Леніна (тепер Свободи) та Шевченка.
Таким чином Львівський демократичний рух змінив стилістику старих лозунгів "Єдність!", "Братерство!", трансльовані по ЦТ.

У тогочасних газетах писали: «Цьогорічна першотравнева демонстрація у Львові вперше за десятки літ ішла під лозунгами правди. Цій правді перегороджували дорогу вантажні автомобілі і недалекоглядна міліцейська ретельність, запнута парадною формою…"За Народний Рух", "За Івана Драча" – це були не просто гасла, а вимога врахувати веління тих, кого і зараз лицемірно звано господарями країни».

Уже тоді було зрозуміло, що демонстрація 1-го травня 1989 р. у Львові буде історичною, бо вперше йшла під двома знаменами – синьо-жовтим та червоним. І якщо говорити про святині, то святиня прапора – одна з найсуґестивніших, і хай так буде, доки живуть народи, нації, представників яких щось має єднати і надихати.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=mpXhWZm30ZU

Джерело: Збруч