Новини
Обухів
Екологія

1 літр - 1000 грн: на Обухівщині діє осляча ферма, де отримують цінне молоко


У селі Великі Дмитровичі, що під Обуховом, по вулиці Лесі Українки, 14а, близько двох років функціонує одна з небагатьох в Україні ослячих ферм, де отримують ослине молоко.

фото Аліна Боярська Osloff

Загалом на фермі Osloff живе 33 вухасті тварини. Ослиць-самиць на ній -22, один самець-віслюк, решта - дитинчата, розповідає на своїй сторінці Юлія Бенцлер. Ще є кози, собаки, кури.

фото Аліна Боярська Osloff
фото Аліна Боярська Osloff

Окрім продовження роду, в обов’язки батька поголів’я, входить ще й катання дітвори.

фото Аліна Боярська Osloff
фото Аліна Боярська Osloff

На території ферми організовано платні екскурсії сімейного відпочинку. Протягом яких власники охоче розповідатимуть про історію створення ферми, життя своїх підопічних, а також пригостять корисним ослячим молоком. До речі, 1 його літр на цій фермі коштує 1000 грн.

фото Аліна Боярська Osloff

"Жирність ослячого молока близько 1%, а вміст лактози 7%, що робить його дуже схожим на людське. Завдяки цьому і засвоюється воно набагато краще коров'ячого або козячого. На смак солодке і не має запаху. До складу ослячого молока входить близько трьохсот корисних мікроелементів", - пише авторка допису.

фото Аліна Боярська Osloff

Доповнює свій допис Юлія історичними відомомстями про осляче молоко.

"Гіппократ стверджував, що осляче молоко лікує від усіх хвороб, пов'язаних з імунітетом. А Клеопатра зберігала власну красу і фізичну молодість саме завдяки купанню в ослячому молоці. Для цього вона тримала близько 300 ослиць і де б не подорожувала завжди брала їх з собою".

фото Олена Білик Osloff

Раніше «Погляд» повідомляв про те, що у селі Велика Бугаївка, що під Васильковом, вже багато років є екоферма Sheepland, однак відвідувачів на неї її власники стали запрошувати лише 3 роки тому. Це місце, де можна відпочити не лише душею, а й тілом, насолодитися чудовими краєвидами, поспілкуватися з тваринами, погодувавши їх, влаштувати свято на природі, зробити незабутні світлини.

Також ми писали про те, що столичний музей просто неба розпродає скот, а кияни занепокоєні станом його тварин.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.