Новини
Суспільство

Знайдено золотий скарб часів гетьманщини (ВІДЕО)

Унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17—18 ст., пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини.

Архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України продовжує здійснювати охоронні археологічні дослідження та супроводжувати вітчизняне будівництво.

В ході робіт на території давнього міста у Білій Церкві виявили та повністю дослідили низку об’єктів давньоруського та козацького часів, знайшли велику кількість яскравих та різноманітних артефактів.

Науковою сенсацією став унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17—18 ст.

Вчені вважають, що він пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини.

Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині.

"Скарб часів Гетьманщини — вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави".

Всі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України й, безперечно, прикрасять його експозицію в майбутньому.

Знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст.

Фахівці нагадують, що це — обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини, який, на превеликий жаль, не завжди виконується.

Сам факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки.

Нагадаємо, співробітники КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" спільно з Моніторинговою археологічною експедицією (МАЄ) Інституту археології НАН України знайшли унікальний артефакт, який вимило з річки Десна. Попередньо, знахідка інтерпретується, як пастка для ловлі риби. Нею відгороджували певну частину ріки, запруди, стариці і потім вибирали чи виловлювали здобич.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.