Новини
Довкілля
За кордоном

Знайдено скам'янілості черепахи, яка пережила «велике масове вимирання»

05.02.2020 Бобрик Юлія 0

Метеорит, що врізався в Землю 66 мільйонів років тому, погубив динозаврів, але не цю рептилію.

Вчені знайшли черепаху, яка пережила «велике масове вимирання», повідомляють phys.org. Таке відкриття зробив палеонтолог з Іспанії Адан Перес Гарсія. Він протягом 10 років вивчав знайдені у Франції скам'янілі останки примітивної черепахи, що жила в Лавразії, і прийшов до висновку, що це єдиний вид, який пережив падіння метеорита десятки мільйони років тому. Назва цього виду черепахи – Laurasichersis relicta. Вона жила на суші, а її раковина була трохи більше 60 сантиметрів.

Довідково:
Лавразія – стародавній континенті, складовими частинами якого були сучасні Євразія і Північна Америка, що розкололися 135-200 мільйонів років тому.

До цього моменту вченим не був відомий жоден вид, який пережив падіння метеорита і пов'язані з цим наступні катастрофічні події в Північній півкулі планети. Laurasichersis relicta став першим з них.

«Причина, по якій Laurasichersis пережив велике вимирання, в той час як жодна з інших примітивних наземних черепах Північної Америки, Європи або Азії не змогла цього зробити, залишається загадкою», – каже Адан Перес Гарсія.

Всі проаналізовані скам'янілості L. relicta зберігаються в палеонтологічній колекції Національного музею природної історії Парижа.