Новини
Всесвіт

Знайдена друга «жива» планета крім Землі – Венера


Венеру визнали другою вулканічно активною планетою після своєї «сестри». Вчені знайшли докази діючої вулканічної активності на планеті.

Як повідомляють в advances.sciencemag.org, радарні знімки з космічного корабля Magellan NASA на початку 1990-х років показали, що сусідня до нас планета являє собою світ вулканів і великих лавових потоків. У 2000-х роках орбітальний апарат Venus Express Європейського космічного агентства (ESA) пролив нове світло на вулканізм на Венері, вимірявши кількість інфрачервоного світла, випромінюваного частиною поверхні Венери (в нічний час). Ці нові дані дозволили вченим визначити, що на планеті існують відносно свіжі лавові потоки, але достовірно визначити їх вік до сих пір не вдавалося.

Нове дослідження, проведене Асоціацією космічних досліджень університетів (USRA), показує, що потокам лави на Венері може бути всього кілька років.

«Якщо сьогодні Венера дійсно активна, то це відмінне місце для відвідування, щоб краще зрозуміти внутрішню будову планет. Наприклад, ми могли б зрозуміти, як планети охолоджуються, і чому Земля і Венера вулканічно активні, а Марс – ні», – розповів провідний дослідник Джастін Філіберто.

Філіберто і його колеги відтворили гарячу кислотну атмосферу Венери в лабораторії, щоб зрозуміти, як спостережувані мінерали планети змінюються з часом. Результати експерименту показали, що присутній в базальті в значній кількості мінерал – олівін – швидко вступає в реакцію з атмосферою і протягом декількох тижнів покривається мінералами оксиду заліза – магнетитом і гематитом.

Використовуючи дані, отримані за допомогою видимого і інфрачервоного тепловізійного спектрометра (VIRTIS) на борту Venus Express, що досліджував вулканічний пік Ідунн Монс, вчені визначили, що змінам в мінералогії, що спостерігалися в цьому місці, всього декілька років. Це означає, що Венера – єдина «жива», тобто вулканічно активна, планета Сонячної системи крім Землі.

Нагадаємо, наприкінці минулого року в NASA заявили, що планують використовувати повітряні кулі для вивчення Венери.