Зібрати кошти на розмінування територій країни допоможе проєкт "Мед мінних полів"
![Зібрати кошти на розмінування територій країни допоможе проєкт Зібрати кошти на розмінування територій країни допоможе проєкт](/storage/resized/lg/news/9a5a3cf7-f7a0-40ae-90ab-36fd0d681fd3/Med-minnyh-poliv-e1696966031942-730x441.jpg)
Проєкт "Мед мінних полів" допомагатиме збирати кошти на розмінування забруднених вибуховими предметами українських земель.
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
У чому проблема?
Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. За даними Міністерства внутрішніх справ, мова йде про 30% території, понад 174 000 кв км, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля.
Світова спільнота досі прораховує, скільки років та мільярдів доларів необхідно витратити, щоб розмінувати ці території. А допоки це не відбудеться, тисячі гектарів землі є небезпечними для людей та непридатними для сільського господарства.
Площа замінованих полів на сьогодні сягнула 8 млн га, з яких:
6 млн га розміщуються на окупованих територіях,
2 млн га – на звільнених.
Яке рішення?
У команди МЗС та Saatchi & Saatchi Ukraine з'явилась ідея "Меду Мінних Полів" – проєкту Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel.
Як це працює?
Як розповідають у відомстві, щоб уникнути контакту з мінами, дрони засіють заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав.
Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.
Потім зібраний мед з мінних полів, як наголошують в МЗС, будуть брати із собою на зустрічі та в міжнародні візити українські дипломати.
"Цей проект дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення", –
заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Для проєкту розробили спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.
Передзамовити мед можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Бабинцях Бучанського району окупанти залишили пастку в вулику. Але бджоли знешкодили пастку, яку окупанти залишили перед тим, як втікати з соромом з області.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.