Зібрати кошти на розмінування територій країни допоможе проєкт "Мед мінних полів"
Проєкт "Мед мінних полів" допомагатиме збирати кошти на розмінування забруднених вибуховими предметами українських земель.
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
У чому проблема?
Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. За даними Міністерства внутрішніх справ, мова йде про 30% території, понад 174 000 кв км, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля.
Світова спільнота досі прораховує, скільки років та мільярдів доларів необхідно витратити, щоб розмінувати ці території. А допоки це не відбудеться, тисячі гектарів землі є небезпечними для людей та непридатними для сільського господарства.
Площа замінованих полів на сьогодні сягнула 8 млн га, з яких:
6 млн га розміщуються на окупованих територіях,
2 млн га – на звільнених.
Яке рішення?
У команди МЗС та Saatchi & Saatchi Ukraine з'явилась ідея "Меду Мінних Полів" – проєкту Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel.
Як це працює?
Як розповідають у відомстві, щоб уникнути контакту з мінами, дрони засіють заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав.
Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.
Потім зібраний мед з мінних полів, як наголошують в МЗС, будуть брати із собою на зустрічі та в міжнародні візити українські дипломати.
"Цей проект дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення", –
заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Для проєкту розробили спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.
Передзамовити мед можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Бабинцях Бучанського району окупанти залишили пастку в вулику. Але бджоли знешкодили пастку, яку окупанти залишили перед тим, як втікати з соромом з області.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.