Жоден полонений росіянин не байдикує, всі працюють
Всі російські військовополонені, які не є пораненими і не перебувають на лікуванні, в таборі працюють. Ефективність їхньої праці вища за ефективність праці звичайних в’язнів.
Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська розповів в інтерв’ю Українському радіо.
"Усі військовополонені, які не є пораненими та не проходять лікування, працюють у таборі для військовополонених. Це не складна праця - плетіння меблів з лози, склеювання різноманітних матеріалів. Тобто, це проста фізична праця, разом із тим вони зайняті. А з точки зору ставлення до праці й дисципліни, безумовно, з ними працювати простіше, ніж зі звичайними в'язнями, які вчинили злочин. Тож там дисципліна на вищому рівні й, відповідно, ефективність праці краща. Жоден військовополонений, який перебуває у нашій системі, не байдикує, всі працюють", -
розповів міністр.
Він нагадав, що праця ув'язнених в Україні є добровільною.
"Чимало ув'язнених хочуть працювати, і ми створюємо усі умови з тим, щоб вони працювали... Якщо він (в'язень, - ред.) буде працювати, з одного боку, він швидше за все отримає навички, які будуть йому корисними, щоб потім працевлаштуватися після виходу на волю. З іншого боку, він отримує додатковий дохід у вигляді заробітної плати, частина якої піде на відшкодування завданої ним шкоди, коли він вчинив злочин", -
розповів Малюська.
За його словами, в'язні працюють у різних місцях: на заводах, підприємствах, на підприємствах всередині в'язничної системи.
Він також зауважив, що найбільш небезпечним злочинцям режим установи не дозволить працювати поза межами установи виконання покарання:
"Якщо ж ми говоримо про роботу поза межами установи виконання покарання, то це, як правило, злочини невеликої тяжкості, де ризики того, що людина вчинить повторний злочин під час виконання такої роботи, є вкрай незначними".
Раніше Малюська повідомляв, що в установах Державної кримінально-виконавчої служби України для тримання російських військовополонених утворено 51 дільницю і табір, де забезпечені належні побутові умови й організовано медичне забезпечення.
Нагадаємо, ГУР показало російського пілота, який передав Україні гелікоптер Мі-8. Операція отримала назву "Синиця". Разом з пілотом на борту були двоє членів екіпажу, яких ліквідували розвідники.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.