Україна
Війна з Росією

Зброя та обладунки: ще дві країни відправляють до України військову допомогу

Нідерланди та Словенія надають Україні допомогу для боротьби з російськими окупантами.

Зброя та обладунки: ще дві країни відправляють до України військову допомогу - зображення

Уряд Нідерландів ухвалив рішення відправити на допомогу до України 200 зенітних ракет Stinger.

Видання RTL, посилаючись на документ за підписом міністрів закордонних справ та оборони, Вопке Хукстра та Кайси Оллонґрен, зазначає, що урядовці змогли уникнути стандартної та тривалої процедури погодження. Для цього запиту було проведено ретельний розгляд критеріїв експорту зброї, але процедуру були скорочено з огляду на виняткові обставини.

Тож, Нідерланди безкоштовно передадуть на потреби української армії 200 ракет Stinger американського виробництва. Ракети довжиною 1,5 метра і вагою понад 16 кілограмів мають понадзвукову швидкість, 2400 кілометрів на годину, та є ефективними для ураження цілей у радіусі від 0,5 метра до 5 кілометрів. Такі системи протиповітряної оборони є дуже важливими для збивання російських гелікоптерів та літаків.

Водночас Словенія надасть нашій державі гвинтівки, боєприпаси і каски. Про це заявив міністр оборони країни Матей Тонін.

"Одним із важливих моментів зустрічі НАТО було те, що країни роблять все можливе, щоб допомогти і у військовому плані. Тому Словенія відповіла на цей заклик і буде допомагати Україна зі зброєю. Ми надамо Україні шоломи, гвинтівки та боєприпаси в ці дні. Ми хочемо, щоб Київ міг захищатися", – заявив Тонін.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.