Новини
Україна
Культура
Технології

Завершилися зйомки документального фільму про українську IT-сферу "Перший код"

У стрічці розповідають про розвиток ІТ в Україні та історії засновників найбільших ІТ-компаній.

Зйомки документального фільму про українську IT-сферу "Перший код" завершилися. Наступний етап – монтаж стрічки – планують, що буде готовий до березня. Тож уже згодом фільм можна буде побачити на світових стримінгах – Amazon, Netflix, Apple.

У стрічці розповідають про розвиток ІТ в Україні та історії засновників найбільших ІТ-компаній: EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe та співробітників Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова.

З автором кінодослідження та продюсером фільму, IT-підприємцем Владиславом Савченком вдалося поговорити журналістам Liga.Tech. Він розповів, чому зняли цей фільм і чим відрізняється IT в Україні та за кордоном.

"Зараз всі хочуть в IT, бо там багато платять. Так кажуть. Нічого не зрозуміло, але дуже цікаво. Ми вирішили показати, що саме стоїть за цим хайпом. Розповісти ці маленькі історії, які переросли у великі", –

автор кінодослідження та продюсер фільму "Перший код", IT-підприємцем Владиславом Савченко

Також фільм поверне глядача в минуле та розповість про розвиток ІТ в Україні. Зокрема, як в 90-ті IT-компанії працювали "за ковбасу". А середня зарплата ІТішників була десь $20.

Чималий хронометраж стрічки присвячений початку великої війни. Зокрема, в фільмі покажуть величезний опір українців.

До слова, бюджет фільму становить близько восьми мільйонів гривень. Профінансувала "Перший код" Європейська асоціація програмної Інженерії. Також стало відомо, що для стрічки зняли понад 40 годин інтерв’ю, які вдалося втиснути в 90-хвилинний фільм.

Нагадаємо, мультфільм Mavka має з’явитися на великих екранах 2 березня.

А минулоріч стало відомо, що в Україні створять кіноальманах "Війна очима тварин".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.