Запуск першої в Україні лінії з переробки текстильних відходів в Ірпені (ВІДЕО)
В Ірпені запустили першу в Україні лінію з переробки текстильних відходів. Проєкт Re:inventex отримав стартові інвестиції у розмірі близько 30 мільйонів гривень, з яких 8 мільйонів – це державний грант для підприємств переробної промисловості.
Ініціатива орієнтована на переробку клаптиків текстилю, що залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легкої промисловості. Завезене з Іспанії та Італії спеціальне обладнання дозволяє "розволокнити" ці клаптики для подальшого перетворення їх у пряжу та тканину.
Зараз проєкт працює в експериментальному режимі, обробляє залишки від власного виробництва та відходи кількох підприємств легкої промисловості і має потужність переробки до 2500 тонн на рік.
Продукція легкої промисловості становить до 10% від усіх побутових відходів в Україні, а кожен українець щороку створює в середньому 15–20 кілограмів текстильних відходів, які найчастіше просто вивозять на сміттєві полігони.
"Наразі це не тільки проблема, а й можливість. Швейні фабрики, армія, готелі, ресторани й усі громадяни мають усвідомлено стати учасникам системи рециклінгу. В іншому випадку інтеграція нашої економіки до Євросоюзу буде складнішою", —
заступник голови Комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисельовський
Нагадаємо, в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрили виставку "Колір краєвиду", присвячену 100-річчю з дня народження заслуженого художника України Володимира Сидорука.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.