Закон про боротьбу з відмиванням коштів атакують, - нардепка Ольга Василевська-Смаглюк
Про це народна депутатка, голова підкомітету з питань функціонування платіжних та інформаційних систем і запобігання легалізації (відмивання) доходів Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики заявила в інтерв’ю Цензор.нет.
“Закон по боротьбі з відмиванням коштів, який ми прийняли ще два роки тому, зобов'язує до 10 жовтня подати дані про кінцевих бенефіціарів”, - зазначила Василевська-Смаглюк. При цьому наголосила вона, що два роки “ніхто нічого не робив, ніяких даних не подавав, реєстри ніхто не оновлював, а зараз кинулися стояти в черзі”.
Звичайно, констатує вона, це викликає величезне роздратування громадян. Натомість, переконана політикиня, можливо було зробити цю процедуру онлайн, проте Кабмін не зробив нічого й тепер усі звинувачують законодавців.
Василевська-Смаглюк нагадала, що це (декларування даних про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб — прим.) рекомендація міжнародної організації по боротьбі з відмиванням коштів FATF і якщо цей закон скасувати, ми (Україна — прим.) отримаємо ще одну негативну оцінку щодо виконання 4-ї Директиви ЄС про протидію відмиванню грошей.
Вона наголосила, що йде також боротьба з законом про відмивання грошей ще в одній частині. Закон передбачає, що статус публічної особи (держслужбовець категорії А) присвоюється назавжди, тобто довічно. Проте деякі нардепи намагаються внести в закон зміни й обмежити цей статус двома-трьома роками після складання повноважень.
“Щоб політик, який склав повноваження як депутат чи міністр, два роки посидів скромно, а потім можна будувати свої заводи, пароходи, купувати дачі за гроші, які ти "назбирав" за час виконання своїх повноважень”, - резюмує вона.
Повністю інтерв’ю можна прочитати тут