Новини
Україна

Західні медіа в цілому прихильно оцінили призначення нового українського уряду


Фото - korrespondent.net

Формування нового уряду на чолі з прем’єром Олексієм Гончаруком викликало не тільки зацікавлення у західних країнах, а й "схвалення" та "підтримку".

Західна преса звертає увагу на вік прем’єра, на його "трудоголізм" та на обіцянки досягти різкого зростання ВВП. Однак ймовірний зв’язок голови уряду з олігархом Ігорем Коломойським також не лишився поза увагою.

Про це йдеться у повідомленні «Європейської правди».

Для західного читача та навіть для закордонних журналістів новий голова українського уряду став певним відкриттям.

"Ким є Олексій Гончарук, новий прем’єр-міністр України? Він має репутацію трудоголіка. І також він напевно слідуватиме лінії президента Зеленського" – повідомляє Al Jazeera.

На молодість 35-річного голови уряду і на те, що він майже не має досвіду урядовця-бюрократа, звернули увагу переважна більшість закордонних медіа.

"Прем’єром став 35-річний юрист, який має небагато політичного досвіду", – пише Reuters.

Та головною темою для іноземних ЗМІ, звісно, стали не ці деталі, а обіцяна політика нового уряду.

Один з головних наголосів у більшості публікацій – на боротьбі з корупцією, адже заяви Гончарука з цього приводу світові переважно сподобалися, оскільки він приділив цьому питанню чималу увагу у виступі після призначення, пообіцявши "покласти край корупції".

"Ніхто у новому уряді не буде красти", – цитує його слова Associated Press (AP).

Однак не всі західні читачі дізналися про те, що ж може завадити виконанню обіцянки нового прем’єра. Із трьох ключових загальносвітових агенцій лише AP – головне американське джерело світових новин повідомила про ймовірний зв’язок між Олексієм Гончаруком та одіозним олігархом Ігорем Коломойським.

"Деякі оглядачі вважають Гончарука креатурою Коломойського. Повідомляють про те, що він близький до Андрія Богдана, керівника офісу Зеленського, який має тісний зв’язок із олігархом", – повідомила агенція.

Однак найпопулярнішими на Заході стали економічні заяви нового прем’єра.

Олексій Гончарук пообіцяв досягнути конкретних результатів, які цікавлять західних інвесторів, зокрема – щодо швидкості зростання ВВП України.

"Ми маємо рости, але не на 2-3%, а мінімум на 5-7%", – цитує прем’єра Reuters. Точно ті самі слова привернули увагу Financial Times.

Окрім цього західні ділові видання наголошують на тому, що уряд на чолі з Гончаруком буде вести переговори про нову кредитну програму з МВФ, а також на тому, що в уряді лишилася міністр фінансів Оксана Маркарова, що, швидше за все, буде вітатися ринками.

Західні дипломати, які працюють в Україні, також висловили позитивні оцінки новому уряду.

Підставою для аж такого оптимізму значною мірою є те, що чимала частина посадовців нового уряду тісно співпрацювала з європейцями. Дипломати знають їх особисто і, схоже, довіряють.

Зокрема, це стосується прем’єр-міністра, який до переходу в Зе-команду працював у BRDO – "Офісі ефективного регулювання" (Better Regulation Delivery Office), який генерував поради для Міністерства економіки в уряді Гройсмана щодо здійснення економічних реформ.

Нагадаємо, що BRDO – це європейський проєкт, який функціонує за кошти ЄС.

Окрім того, ЄС вперше отримав у одному уряді стільки "своїх", перевірених ними міністрів.

Окрім Гончарука - це новий міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель та міністр юстиції Денис Малюська, які донедавна працювали в BRDO на керівних посадах.

І, нарешті, з експертного середовища, яке тісно співпрацює з ЄС, походить міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька (Черненко), яка працювала експертом з питань медичної реформи в Реанімаційному пакеті реформ.

Зрештою, чи підтвердять нові українські урядовці перші позитивні враження своєю роботою в уряді – покаже час.