Загадкові спалахи вночі над Київщиною: ППО не працювало, ‒ Ігнат
Пізно ввечері 19 квітня в небі мешканці пристоличного регіону бачили яскравий спалах.
Зранку 20 квітня речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив ймовірну природу цих спалахів, а також підкреслив, що Повітряні сили України не мають стосунку до цих подій.
"Повітряні сили не працювали в цьому напрямку, це однозначно. Вони працювали на східному напрямку, де було збито 10 "шахедів". Ці кадри, які ви показуєте, це мабуть завтра вже буде точно прокоментовано. Що це саме було. Чи це було якесь небесне тіло чи це був якийсь уламок супутника, метеорита чи щось інше, якась інша аномалія. На то є спеціалісти. Повітряні сили займаються дещо іншими речами. Ми збиваємо повітряні цілі, які атакують Україну. На Київщині не було зафіксовано атак противника цього разу", ‒
речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат
Також він пояснив, чому ПС ЗСУ у своєму вечірньому повідомленні вказали, що інформація щодо причин спалаху "уточнюється".
"Нам почали приписувати космічні тарілки... Хтось має про це уточнити, але не ми", ‒
речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат
Варто зазначити, що після спалаху в КМВА повідомили, що за попередньою інформацією, це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Проте в космічному агенстві цю заяву спростували. Також додали, що виникла плутанина через попереднє повідомлення агентства про виведення з орбіти неробочого супутника RHESSI. Проте на той момент, згідно з відеотрансляцією NASA, супутник ще не увійшов в атмосферу Землі, тож припускають, що це був метеор.
Як пояснила пресслужба Головного центру спецконтролю Державного космічного агентства України, на території України 19 квітня зафіксували високоенергетичну акустичну подію.
"19 квітня 2023 року о 21:57 за київським часом інфразвуковими засобами ГЦСК на території України зареєстрована високоенергетична акустична подія. Розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області.
Подія ймовірно пов'язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, інформація уточнюється", ‒
пресслужба Головного центру спецконтролю Державного космічного агентства України
Нагадаємо, минулоріч вчені створили унікальну мапу, на якій зображено понад 600 точок у Антарктиді, де може бути не менше 300 тисяч об'єктів космічного походження.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.