Новини
Екологія

300 тис. метеоритів в Антарктиді: вчені створили унікальну мапу

Інтерактивну карту вчені створили за допомогою штучного інтелекту.

300 тис. метеоритів в Антарктиді: вчені створили унікальну мапу - зображення

Новий алгоритм допоміг знайти в Антарктиді понад 600 точок, де може бути не менше 300 тисяч об'єктів космічного походження. Південний континент зазвичай розглядається як "родюче поле" метеоритів: попередні дослідження вважали такими екватор і прилеглі зони, визначаючи їх як основну область приземлення метеоритів, повідомляють у ScienceNews.

Натомість Антарктида добре підходить для пошуку метеоритів тому, що темні фрагменти чітко виділяються на тлі снігу та льоду, а до берегових зон їх можуть виносити течії, спричинені таненням льодовиків.

На сьогоднішній день з антарктичного льоду вилучено близько 45 тисяч метеоритів. Ці точки були знайдені випадково: їх можна розглянути на супутникових знімках, але вивчення зображень забирає чимало часу. Розвідка на місцевості коштує дорого, і вирішення проблеми запропонувала команда європейських учених під керівництвом гляціолога Вероніки Толленаар із Брюссельського вільного університету.

Об'єднавши алгоритм машинного навчання з даними про швидкість танення та товщину льоду, температуру поверхні, форму корінної породи та відомі зони викиду на берег, фахівці створили мапу, куди нанесли 613 ймовірних зон для пошуку метеоритів. До слова, деякі з них знаходяться поруч із антарктичними дослідницькими станціями.

Звичайно, команді вчених ще доведеться перевірити карту під час майбутніх експедицій. Автори карти розраховують повернутися до неї наступного польового сезону, а поки що вони зробили карту доступною для всіх бажаючих – для тих учених, хто має можливість почати полювання на метеорити вже зараз.

Нагадаємо, вчені знайшли в метеориті позаземний білок, який пояснить, чи може бути життя у Всесвіті.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.