Забудові - ні: нарешті затвердили межі Біличанського лісу
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1601015816746.jpg)
Тепер жителі Коцюбинського та прилеглих територій можуть не боятися того, що Біличанський ліс зрубають і забудують, адже після 6-ти років вимагань людей винести його межі в натурі це нарешті зробили.
Нарешті затвердили межі Біличанського лісу загальною площею 6,5 тис. га, які ще 6 років тому, у 2014 році, приєднали до Національного природного парку «Голосіївський». Про це вчора, 24 вересня, повідомили на офіційній сторінці Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1601015746757.jpg)
"Національний природний парк «Голосіївський» своїм наказом затвердив «Проект землеустрою щодо організації та встановлення меж території національного природного парку «Голосіївський», що сприятиме збереженню його природних комплексів та об’єктів", - повідомляється на сторінці міністерства.
Там нагадують, що у 2014 році Указом президента України територію парку розширили до 6 тис. 462 га за рахунок земель «Зеленбуду» (Святошин, Пуща-Водиця тощо). Але територія Святошинсько-Біличанского лісу, що включена до її складу, не була вилучена у землекористувача. Межі парку тривалий час були встановлені лише на земельні ділянки та надані йому у постійне користування.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1601015820568.jpg)
Роботи з винесення меж національного природного парку на територію площею 6 тис. 462 га розпочалися лише у 2017 році і значно затяглись через довготривалі погодження відповідними органами влади.
Увесь цей час люди боялися того, що дерибанники-депутати, які в 2008 році захопили собі ділянки у лісі, забудують нацпарк.
"На сьогодні розробник проєкту землеустрою Державне підприємство «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» виконує завершальний етап робіт – готує обмінні файли та офіційні межі нацпарку «Голосіївський», що будуть внесені найближчим часом у Державний земельний кадастр", - уточнюють екологи.
Цієї перемоги вдалося досягнути не лише завдяки новоствореному Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, а й, у першу чергу, завдяки простим жителям Коцюбинського, що роками домагалися цього, серед яких - і колишня голова селища Ольга Матюшина.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1601015969392.jpg)
Нагадаємо, «Погляд» декілька років висвітлював тему Біличанського лісу, переглянути публікації з цього приводу можна на сайті.
Фото Ольги Матюшиної