Новини
Екологія
Здоров'я
Повітря
Новини світу
За кордоном

Забруднення повітря визнано найбільшою загрозою здоров'ю людини


Дослідники з Інституту енергетичної політики Чиказького університету, відповідальні за створення глобальної системи «Індекс якості повітря» (AQLI), опублікували дані, згідно з якими, забруднення повітря скорочує середню тривалість життя людей на два роки.

Фото: pixabay.com

Про це повідомляють на офіційному сайті AQLI.

Автори роботи вважають, що погана якість повітря є «найбільшим ризиком для здоров'я людини». Крім того в дослідженні йдеться про те, що цей фактор представляє набагато більш високий ризик для здоров'я, ніж COVID-19.

Нагадаємо, в березні «Погляд» повідомляв про те, що зниження забруднення повітря через карантин може врятувати більше життів, ніж може забрати коронавірус.

Згідно з новим дослідженням, майже чверть світового населення проживає всього в чотирьох країнах Південної Азії, які є одними з найбільш забруднених – це Бангладеш, Індія, Непал і Пакистан. Також дослідники виявили, що у жителів цих країн середня тривалість життя скоротиться в середньому на п'ять років через забруднення повітря, яке виросло на 44% за останні 20 років.

Натомість близько 89% з 650 мільйонів чоловік, що населяють регіон, живуть в районах, де забруднення повітря перевищує рекомендовані рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Нагадаємо, в квітні цього року повітря Києва стало найбруднішим у світі.

Також AQLI створив мапу, на якій можна знайти відповідь на питання «Скільки часу ви прожили б, якби дихали чистим повітрям?».

Скрін з AQLI

Нагадаємо, нещодавно вчені заявили про створення фільтра для очищення повітря від коронавірусу.