Новини
Україна-суспільство
Київщина-суспільство
Автоновини

За рахунок штрафів автофіксації до "казни" надійшло майже 200 млн грн


Завдяки автоматичної фото- та відеофіксації водії більше дотримуються відповідних норм та правил дорожнього руху. Оплачені штрафи до бюджету за недотримання ПДР, що були зафіксовані камерами, сягають 193 млн грн.

Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко. "Погляд" наводить ключові тези з його інтерв'ю, опублікованого на сайті Нацполіції.

Чи потрібна в Україні система автофіксації?

Взагалі, система автоматичної фото- та відеофіксації виправдовує себе, адже водії починають пригальмовувати перед пішохідними переходами, населеними пунктами і там, де стоять знаки, що ведеться відеофіксація. Так само у Києві на проспекті Бажана або на інших проспектах автівки рухаються відповідно встановлених норм. Тому лише у деяких випадках можна побачити автомобіль, який їде зі швидкістю 120-130 км/год. 

Нагадаємо, "Погляд" раніше повідомляв, що у Києві та Київській області показники порушень і ДТП зменшилися завдяки автофіксації.

Проте, як і в будь-якому нововведенні, існує зворотна сторона. Це співвідношення покарання за порушення того чи іншого швидкісного режиму, яке ще буде у подальшому коригуватись.

Наприклад, якщо містом рухається автомобіль зі швидкістю 60 км/год і пришвидшується до 80 км/год, водій виплачує штраф у розмірі 255 грн. Хоча у цьому випадку керманич ще здатен своєчасно зреагувати на перешкоду.

Натомість, якщо швидкість перевищує норму на 50 км/год, що становить вже 110 км/год, ризик ДТП значно збільшується, особливо у тому випадку, якщо спостерігається негода. Штраф за таке порушення становить вже 510 грн.

Тому цього тижня буде проводитись зустріч із керівником парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денисом Монастирським, мета якої - обговорення питання щодо підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху.

"Я прихильник того, щоб підвищити відповідальність за значне перевищення швидкісного режиму", -

Ігор Клименко

Чи будуть встановлені додаткові камери?

Наразі 45 камер відео- і фотофіксації порушень ПДР діють у Києві та Київській області. Також ця система працює на трасі Київ - Чоп та у Львові. 

Додаткові камери автофіксації можуть бути розташовані на основних трасах: Київ - Чоп, Київ - Одеса, Київ - Харків тощо. Це залежить від фінансування місцевих органів влади та дорожніх служб, зокрема Укравтодору.

Чи можна оплатити штраф готівкою?

Сплатити готівкою штраф за порушення ПДР неможливо, адже це може вважатися корупцією.

"По-перше, ми це фіксуємо на боді-камеру, яка прикріплена до форми поліцейського. Ми не маємо справи з готівкою для того, щоб потім не було звинувачень в бік поліції про якісь можливі корупційні дії", -

Ігор Клименко

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв, що чимала кількість водіїв заплатили штрафів на мільйони гривень після введення автофіксації. Проте керманичі вже знайшли спосіб не “світити” номерами перед камерами. У свою чергу, Нацполіція має на меті вплинути на користування номерів прикриття.

"Можу сказати, що ми вже досягли того, що будь-яке ДТП, яке було скоєно автомобілем з номерами прикриття, не було приховано або якимось чином приховується. Тобто, номери прикриття дають можливість виконувати оперативні завдання, але ні в якому разі не уникати кримінальної або адміністративної відповідальності", -

Ігор Клименко

Також "Погляд" писав, що у Києві вперше встановили дорожні знаки “зміна покриття” на Подільському узвозі, на вулицях Богомольця, Шовковичній та Великій Васильківській. А ще ми повідомляли, що поліції можуть дати право на раптові перевірки водіїв на стан алкогольного сп’яніння.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay