У Софії Київській презентували унікальну колекцію півників незламності (ФОТО)
.jpg)
Про це розповіли на Facebook-сторінці заповідника.
Саме такий керамічний півник, що дивом вцілів на розбитій кухні після обстрілу Бородянки у 2022 році, став своєрідним символом незламності та відродження України, а його фото облетіло весь світ.
Автори виробу, Надія і Валерій Протор’єви, використовували майоліку – різновид кераміки, що виготовляється з випаленої глини із застосуванням розписної глазурі.
Великі партії півників виготовлялись впродовж 1960-80-х років, тож це був популярний декоративний атрибут в українських оселях.
Доповнює інсталяцію приватна колекція Васильківської кераміки Гната Забродського.
Також на відкритті експозиції було презентовано Благодійний фонд “Півник”, який займається відновленням слуху в військових і популяризує півника у світі як уособлення стійкості українців.
Побачити колекцію можна з 2 до 6 квітня (включно) у галереї “Хлібня” Національного заповідника “Софія Київська” за адресою вул. Володимирська, 24а.
Вас також може зацікавити
У Києві знаходиться один з найбільших художніх музеїв України - Національний музей декоративного мистецтва. Його колекція складає понад 80 тисяч творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва ХV – початку ХХІ століття. В експозиції музею: килимарство, ткацтво, вишивка, кераміка, розпис по дереву, писанкарство, народний живопис та іконопис. У виставкових залах проводяться різноманітні виставки з роботами українських митців та творами, що зберігаються у фондах музею. З початком повномасштабного вторгнення у музеї зʼявилися експонати, які розповідають про російсько-українську війну. Серед них і керамічний півник з Мощуна, який чудом вцілів у розбомбленому будинку. Детальніше про історію музею та його колекцію -дивіться у нашому сюжеті.
На базі школи №229 у Києві працює Музей української кераміки “АртКУМ”. Його створили вчитель фізкультури В’ячеслав Гладушкін та його дружина Ірина Борисівна. Ідея музею з’явилась у 2019 році, коли вони разом з учнями 9 класу почали працювати над шкільним виховним проєктом про українську кераміку. Тоді вони зібрали перші експонати для захисту роботи. З часом це захоплення переросло у справу їхнього життя. Музей відкрили у жовтні 2023 року. Наразі в ньому більше двох тисяч експонатів, створених на різних керамічних підприємствах України. Основну частину колекції складає васильківська майоліка. Крім цього, в музеї можна побачити вироби закарпатських майстрів та кераміку львівської кераміко-скульптурної фабрики.
Побувала у музеї та доторкнулась до експонатів - журналістка медіа “Погляд” Марія Марчук.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.