У ЄС обіцяють контрзаходи: на тарифи Трампа (ВІДЕО)
Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) вважає запровадження президентом США Дональдом Трампом нових мит серйозним ударом по світовій економіці. Вона запевнила, що Європейський Союз готовий відповісти контрзаходами, якщо переговори з Вашингтоном зазнають невдачі.
"Ми вже завершуємо роботу над першим пакетом контрзаходів у відповідь на тарифи на сталь. І зараз ми готуємося до подальших контрзаходів, щоб захистити наші інтереси і наш бізнес, якщо переговори зазнають невдачі".
Вона при цьому не уточнила, якими мають бути майбутні заходи ЄС у відповідь. Цього місяця ЄС планує запровадити контрмита на американські товари на суму до 26 мільярдів у відповідь на американські тарифи на сталь і алюміній, які набули чинності 12 березня, нагадує агентство Reuters.
Фон дер Ляєн висловила глибокий жаль з приводу такого кроку США і попередила про "величезні наслідки" для світової економіки, зокрема і для вразливих країн, які тепер зіткнуться з одними з найвищих американських митних тарифів.
"Невизначеність буде розкручуватися по спіралі і спровокує зростання подальшого протекціонізму".
"Більше того, здається, що в цьому безладі немає порядку. Немає чіткого шляху через складність та хаос, які створюються, оскільки постраждали всі торгові партнери США".
Утім, фон дер Ляєн визнала, що згодна з Трампом у тому, що деякі країни несправедливо зловживають правилами глобальної торгівлі, і готова підтримати зусилля з їх реформування.
"Ще не пізно вирішити проблеми шляхом переговорів".
Виконувач обов'язків міністра економіки Німеччини Роберт Габек (Robert Habeck) переконаний, що для Європейського Союзу вкрай важливо мати уніфіковану відповідь на торговельні мита США.
"Сила Європи - це наша сила. У нас найбільший єдиний ринок у світі. Ми маємо використовувати цю силу".
Президентка Швейцарії Карін Келлер-Зуттер запевнила, що уряд країни "швидко визначить наступні кроки" у відповідь на нові мита США.
"Довгострокові економічні інтереси країни мають першорядне значення. Дотримання міжнародного права та вільна торгівля залишаються основними цінностями".
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що його країна "захищатиме свої компанії та працівників і надалі залишатиметься прихильником відкритого світу".
Повернутися "на шлях торгівлі та співпраці" закликав Вашингтон прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.
"Ми не хочемо зростання торговельних бар'єрів. Ми не хочемо торговельної війни".
Про "глибокий жаль" з приводу запровадження 20-відсоткових тарифів на товари з ЄС заявив прем'єр-міністр Ірландії Міхал Мартін.
"Я твердо переконаний, що мита не приносять користі нікому. Моїм пріоритетом, як і пріоритетом уряду, є захист ірландських робочих місць та ірландської економіки".
"Ми зробимо все можливе, щоб досягти угоди зі Сполученими Штатами, щоб уникнути торговельної війни, яка неминуче послабить Захід на користь інших глобальних гравців", -
прем'єрка Італії Джорджа Мелоні
Президент Франції Еммануель Макрон у зв'язку з рішенням США має намір зустрітися у четвер з представниками французьких секторів економіки, які "постраждали від тарифних заходів" США.
Міністерство торгівлі Китаю у відповідь на запровадження нових мит заявило, що "Китай рішуче виступає проти цього і вживатиме контрзаходів для захисту власних прав та інтересів".
"У торговельних війнах немає переможців, і протекціонізм не має виходу. Китай закликає США негайно скасувати односторонні тарифи і належним чином вирішити розбіжності зі своїми торговельними партнерами шляхом діалогу на рівних".
Прем'єр-міністр Японії Сіґеру Ісіба натомість заявив, що Японія є "країною, яка вкладає найбільшу кількість інвестицій у США", тому він поставив під питання доцільність запровадження Вашингтоном єдиних митних тарифів для всіх країн.
"Ми повинні розглянути, що найкраще відповідає національним інтересам Японії. Ми розглядаємо всі варіанти, щоб знайти найефективнішу відповідь".
Митні тарифи президента США Дональда Трампа були "вкрай необґрунтованими", заявила речниця уряду Тайваню. Тому Тайбей планує "серйозні переговори" з Вашингтоном, зазначила вона.
Читайте також:
Ukraine2EU - стартувала трирічна Програма підтримки євроінтеграції;
У ЄС акцентували, що думають: про путінське так зване "зовнішнє управління" Україною.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.