За крок до вимирання: популяція каліфорнійських морських свиней знищена на 99%
За вісім років з початку спостережень через незаконний вилов, популяція морських свиней, вакіта, скоротилася на 99%. Такими невтішними висновками поділилися біологи з університету Сент-Ендрюс, повідомляє The Royal Society.
Таким чином, один з найрідкісніших видів морських ссавців наразі не просто на межі вимирання, вони практично знищені. За даними на 2018 рік у всьому світі їх залишилося лише 19 особин. Вчені зазначають, ймовірно, що у 2019 році їх взагалі залишилося менш ніж до десяти особин.
Довідково:
Вакіти або каліфорнійські морські свині – найменші китоподібні в світі. Середня довжина самців складає 134,9 см. Натомість самки виростають до 140 см. Вага особин в середньому складає від 30 до 55 кг. Має темно-сіру спину і блідо-сірі боки, що переходять у білий низ, і є дуже помітні великі чорні кільця навколо очей і рота. Проживає тільки в північній частині Каліфорнійського затоки, Мексика.Найчастіше їх можна побачити у воді на глибинах від 11 до 50 метрів, на віддалі від 11 до 25 км від берега, над мулистим та глинястим дном.
Причиною швидкого вимирання вакіт стають так звані «зяброві мережі». Вони використовуються для лову риби тотоабі, яка також на межі вимирання. Сечовий міхур цих риб дуже цінується в Китаї за його начебто лікувальні властивості і коштує до $ 20 тис. за штуку. У ці «зяброві мережі» також потрапляють вакіти.
Як раніше повідомлялося, зміна клімату може призвести до вимирання морських черепах.
Натомість в Україні горобці, сороки і косуля потрапили у список тварин, яким загрожує вимирання. Також під загрозою зникнення опинилися їжаки.