Новини Київської області
Екологія
Економіка

За кошти державної програми захисту від повеней та паводків відновлять гідрологічний режим та екологічний стан річки Безименна

Витратять понад 11 млн гривень на розчищення річки.

За кошти державної програми захисту від повеней та паводків відновлять гідрологічний режим та екологічний стан річки Безименна - зображення
Фото: Українська Природоохоронна Група/Facebook

На Київщині Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра чистить річку.

Кошти, а саме понад 11 млн гривень, виділені із державної програми захисту від повеней та паводків.

Про це повідомляє у Facebook Українська природоохоронна група (UNCG).

У природоохоронній організації UNCG зазначили, що розчистки річок — одні з найбільш поширених та найменш доцільних заходів, які здійснюються за "екологічні" кошти бюджету. Це боротьба з наслідками, що має короткостроковий ефект.

"Адже вирішити питання якості води можна лише комплексним шляхом — перестати незаконно розорювати водозбори та прибережні смуги, демонтувати непотрібні греблі, боротися з незаконним забрудненням стоків та надмірними водозаборами для зрошення", —

йдеться у повідомленні.

Експерти зауважили, що розчистка часто веде до негативних наслідків для вже сформованих водних та прибережних екосистем, фактично перетворюючи річки в канави із зачищеними берегами.

Також природоохороці вважають, що аргументація, чому треба чистити цю річку саме зараз не відповідає дійсності. Вона занадто мала і не може спричинити паводки.

Нещодавно, Небайдужі мешканці у 2023 році зібрали 25 тисяч голосів до Петиції про порятунок річки Рось. Після її розгляду Президент доручив уряду розібратися із проблемою довкілля.

Екологічна інспекція провела перевірки підприємств, які впливають на екологічний стан річки Рось, яка тече у межах Київської, Вінницької та Черкаської областей. За результатами попередніх перевірок у серпні-жовтні 2023 року, є невтішні висновки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.