Новини Київської області
Екологія

В області перевіряють підприємства, що впливають на стан річки Рось

За результатами попередніх перевірок у серпні-жовтні 2023 року, є невтішні висновки.

В області перевіряють підприємства, що впливають на стан річки Рось - зображення
Фото - Мироцький

Екологічна інспекція провела перевірки підприємств, які впливають на екологічний стан річки Рось, яка тече у межах Київської, Вінницької та Черкаської областей.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція столичного округу.

Небайдужі мешканці у 2023 році зібрали 25 тисяч голосів до Петиції про порятунок річки Рось. Після її розгляду Президент доручив уряду розібратися із проблемою довкілля.

Тому Міндовкілля створило Міжвідомчу робочу групу, яка має займатися оздоровленням та відновленням р. Рось. Таким чином група провела чотири виїзні наради в областях, де протікає ця річка.

Державна екологічна інспекція Столичного округу провела перевірку 34 суб’єктів господарювання, діяльність яких може впливати на стан Росі. Але вже зараз, за результатами попередніх перевірок у серпні-жовтні 2023 року, є невтішні висновки.

Інспекція встановила, що два підприємства скидали в річку води з перевищенням норми забруднюючих речовин. Ними виявилися:

  • ТОВ “Білоцерківвода” з 1.08.2023 по 11.08.2023 скидало води з перевищенням нормованих значень гранично допустимих скидів (ГДС) забруднюючих речовин по азоту амонійному та завислим речовинам.

  • ТОВ КП “Миронівкаводоканал” у період з 27.09.2023 по 10.10.2023 здійснювали скид води з перевищення нормованих значень ГДС по азоту амонійному, фосфатам, ХСК, хлорид-іонам та БСК.

Ці об’єкти господарювання вже понесли відповідальність за шкоду.

"Обидва підприємства відшкодували збитки за завдану шкоду водним ресурсам за претензіями Держекоінспекції Столичного округу", —

йдеться у повідомленні.

Також, Міндовкілля офіційно підтвердило кричущий рівень забруднення водойм Бучі та Ірпеня.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.