Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Вода

За два дні на Вишгородщині виявлено сім випадків рибного браконьєрства


Нерестова весняно-літня заборона на вилов риби не лякає порушників, зате додає роботи рибоохоронному патрулю Київщини

На 6 579 гривень збитків «наловили» риби браконьєри у Вишгородському районі за два дні. Як повідомив рибоохоронний патруль Київщини, упродовж 11-12 квітня лише в цьому районі зафіксовано сім правопорушень! Таке враження, що для цих «любителів риболовного екстриму» заборона на вилов риби під час нересту діє як стимул для незаконної діяльності.

Так, 10 квітня завдяки зверненню небайдужих громадян на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля було зафіксовано грубе порушення на затоці Київського водосховища, поблизу села Глібівка. Чоловік ловив рибу двома «екранами». Впіймав 13 плiток, 5 окунів та одну плоскирку, а ще став «героєм» протоколу, складеного за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Нанесені збитки становлять 1 224 гривень.

Згодом, на Київському водосховищі поблизу Ровжів задокументовано чотирьох порушників, які проводили незаконний вилов водних біоресурсів з човнів. Загальна вага браконьєрської риби – 18 кілограмів, а сума збитків, нанесених рибному господарству, -- 2 465 грн. На чоловіків складено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

11 квітня спільно з працівниками Нацполіції на Десні, поблизу села Жукин, затримано громадянина, який трьома сітками виловив 25 кілограмів риби, а це 2 890 гривень збитків. У складеному протоколі за ч. 4 ст. 85 КупАП деталізовано улов: карась - 27 екземплярів, плітка - 13 екземплярів, лящ - 4 екземпляри та по одному – судак і в’яз.

Також на рибоприймальному пункті на одного з користувачів складено протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП (зберігання не опломбованих знарядь лову, застосування яких в даний період заборонено) та видано припис.

Рибоохоронний патруль Київщини нагадує: з 29 березня по 6 червня на Київщині встановлено нерестову весняно-літню заборону. У цей період дозволяється лише любительське та спортивне рибальство, добова норма –  до 3 кілограмів риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега в межах населених пунктів. Крім того, до 30 червня в області діє заборона на вилов раків.