Новини
Україна
Екологія

За десять років площа всихання лісів в Україні збільшилась вдвічі


Впродовж останнього десятиріччя ця проблема набула загальнодержавного масштабу.

Фото: ІА «Погляд»

Про це повідомили в Держлісагентстві.

Наразі загальна площа всихання лісів в Україні становить 305 тис. га. Причому порівняно з річним показником 2010 року площа всихання за І півріччя 2020 року збільшилась на 50%.

Аби уповільнити темп цієї проблеми, постійно проводяться профілактичні заходи, проте здається, що цю «пожежу» вже не зупинити. Для прикладу, якщо станом на 1 січня поточного року, загальна площа всихання насаджень складала 269 тис. га, то за перше півріччя, не дивлячись на всі дії лісівників, на площі 101 тис. га виникли нові осередки. Відтак, хоча було ліквідовано заходами боротьби 65 тис. га, залишок на 1 липня становив 305 тис. га.

Через темпи, з якими всихають ліси, цей процес лісівники назвали «біологічна пожежа».

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч в Україні запустили державну інвентаризацію лісів. А нещодавно Кабмін обмежив вирубку лісу в Карпатах.

Нагадаємо, через незаконну вирубку лісу Україна зазнала 1 млрд грн збитків.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.