З 1 лютого виплати родичам полонених і безвісти зниклих військових нараховуватимуть по-новому (ФОТО)
Адвокат Роман Лихачов розповів NV про зміни у виплатах родичам військовослужбовців, які зникли безвісти або потрапили в полон.
Які нововведення плануються
Нововведення, які набувають чинності 1 лютого 2025 року, регулює оновлений закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей".
Тепер, за відсутності особистого розпорядження військового, виплати розподілятимуться так:
50% виплат розподіляються рівно між представниками першої черги – дружиною (чоловіком), законним представникам неповнолітніх дітей, дітьми з-поміж осіб з інвалідністю з дитинства або їх законними представниками та батьками військових (крім тих, що отримують від нього аліменти, а також батьків, позбавлених батьківських прав);
Якщо представників першої черги немає, 20% йдуть родичам другої черги (повнолітнім дітям, братам або сестрам).
Невиплачена частина коштів (50% або 80%) зберігається у військовій частині та виплачуватиметься бійцю у разі повернення його з полону або появи, якщо він був визнаний зниклим безвісти.
Роман Лихачов відзначає як переваги, так і недоліки нового підходу. З одного боку, виплати тепер доступні ширшому колу родичів. З іншого – сума зменшується для кожного отримувача.
Раніше було парадоксально, якщо дружина отримувала всі гроші, навіть в умовах, коли та подала на розлучення. Вона могла вчасно відкликати заяву та отримувати всі гроші, коли батьки військового не отримували нічого.
З іншого боку тепер кошти отримає умовно і батько або мати, які з сином не спілкуються, виїхали за кордон. Тоді ті, які їх потребують більше в Україні, отримуватимуть менше.
Особисті розпорядження військових могли б вирішити питання справедливого розподілу коштів. Водночас Лихачов звертає увагу на те, що нові правила поки не стосуються Нацгвардії та прикордонників.
У разі загибелі військового або оголошення його судом померлим не виплачена сума має включатися до складу спадщини.
Крім того, адвокат наголосив, що члени сімей військових, які добровільно здалися в полон, залишили військові частини самовільно або дезертирували, не матимуть права на виплати.
Нагадаємо, 8-го жовтня Верховна рада України ухвалила в цілому законопроєкт №11407, який надає можливість військовим самостійно визначати членів сімʼї, яким буде здійснюватись виплати у разі зникнення безвісти чи потрапляння в полон. Рішення підтримав 301 депутат.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.