Новини
Україна
Київ

З 1 червня Укрзалізниця запускає пасажирські перевезення


Залізничне відомство готове до відновлення пасажирських перевезень після пом’якшення карантинних обмежень з 1 червня 2020 року.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час інспекційного огляду станції «Київ-Пасажирський».

«Вже з 1 червня Україна розпочне перші пасажирські залізничні перевезення у далекому сполученні. Карантин дав час, щоб підготуватися до прийому пасажирів. На станції “Київ-Пасажирський” вже демонтовано МАФи, встановлено сучасну систему відеонагляду, повністю відремонтовано приміський вокзал», - зазначив міністр.

Укрзалізниця завершила демонтаж 35 МАФів на Вокзальній площі та у конкорсі вокзалу. Були ліквідовані торговельні території, на які закінчився термін оренди, у тому числі, точки продажу алкоголю на розлив. МАФи, що залишаться на Київському вокзалі, будуть реконструйовані та приведені до єдиного стилю.

Також відремонтована будівля приміського вокзалу. Його з’єднали накриттям з платформами та виконали їх зарежимлення, щоб унеможливити потрапляння безквиткових пасажирів. Крім цього, на приміському вокзалі замінили освітлення, встановили сучасні лави та урни, оновили фасад, вестибюль, квиткові каси, обладнали нові туалети, які враховують потреби маломобільних груп, у тому числі, людей з інвалідністю та мам з немовлятами.

На вокзалах станції «Київ-Пасажирський» посилили заходи безпеки та встановили нову систему відеонагляду – 22 камери, що мають функцію розпізнавання обличчя. Це допоможе попередити крадіжки, а також дасть можливість поліції відстежувати правопорушників, які пересуваються поїздами. Владислав Криклій наголосив на необхідності встановлення таких систем і на приміському вокзалі.

Міністр оглянув ремонтні роботи на ескалаторі у вестибюлі Центрального вокзалу та доручив завершити їх у коротші терміни, а не до кінця року, як планувалося Укрзалізницею.

Нагадаємо, нещодавно «Погляд» повідомляв про поетапне зняття карантинних обмежень у транспортній сфері: спочатку дозволять міське і приміське транспортне сполучення, потім - роботу метро, згодом – залізничне сполучення, а після цього – авіаперельоти.

Фото - з відкритих джерел.