Новини
Новини Київської області
Київщина-суспільство

#ЄвропаЦеМи: український новорічний декор завойовує іноземні ринки


За роки незалежності українські ялинкові прикраси все частіше з’являються на ринках європейських країн. Про це повідомив офіс віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Тож, сучасні українські виробники новорічного декору мають успіхи в Євросоюзі.

Так, українські прикраси експортуються до 27 країн світу, при чому близько 70% експорту припадає саме на країни ЄС. Найбільше покупців наших ялинкових прикрас живуть у Нідерландах. Також дуже популярними українські святкові вироби є у Польщі, Німеччині, Великій Британії, Франції, Латвії, Угорщині, Румунії та Італії. Велику кількість наших прикрас імпортує й Швейцарія.

З кожним роком обсяги “святкового” експорту з України зростають. Зокрема, за 10 місяців 2019 року він склав 7,5 млн доларів США, що на 7,7% більше, ніж за аналогічний період 2018. За словами фахівців, секрет такого успіху українських ялинкових прикрас у їхній високій якості, рівні художнього виконання та нижчій за західні аналоги вартості.

Вже цього року до кола європейських імпортерів українських ялинкових прикрас долучилися Австрія, Хорватія та Сербія.

До відома. Прикрашання ялинок спеціальним декором, а не солодощами чи фруктами стало популярним з бурхливим розвитком промисловості у ХІХ столітті. В Україні промислове виробництво ялинкових прикрас було започатковане здебільшого після Другої світової війни.

Найбільшими вітчизняними виробниками ялинкового декору є підприємства Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Теребовлі (Тернопільська область) та Клавдієва-Тарасового (Київська область). Зокрема, прикраси виробництва Клавдіївської фабрики використовуються для вуличного декору та прикрашання головної ялинки Брюсселя.

Українські ялинкові прикраси можна зустріти в павільйонах різдвяних ярмарків на площах багатьох європейських столиць. Особливим попитом користуються новорічні іграшки в етностилі, зокрема, дерев’яні, з використанням Петриківського розпису та інших національних мотивів.
Ілюстративний матеріал із відкритих джерел