Новини
Україна
Здоров'я

Якщо школяр захворів: рекомендації МОН


Міністерство оприлюднило алгоритм дій при ознаках гострого респіраторного захворювання в учнів.

Нинішній навчальний рік, який почався із протикоронавірусними застереженнями, вимагає посиленої уваги до стану здоров’я школярів. Є й батьки, і вчителі, які не вважають легку простуду приводом не відправляти дитину до школи. Але – не цього року. Насамперед набагато ретельніше, ніж раніше, потрібно ставитися до дотримання гігієнічних правил, які посилено в умовах карантину.

МОН оприлюднив рекомендований алгоритм, за яким варто діяти, якщо у школяра помітили ознаки гострого респіраторного захворювання.

Якщо в учня помітили ознаки ГРЗ

Зокрема, зазначається, що учня, у якого виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, потрібно ізолювати у спеціальному приміщенні школи, а також невідкладно зв’язатись із батьками або його законними представниками.

«У разі, якщо дитина налякана, працівник закладу, який супроводжує таку дитину, має заспокоїти її та залишатись із нею в окремому приміщенні, яке добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватись дистанції. Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам або сімейному лікарю, за потреби викликає швидку допомогу та відправляє дитину додому з її батьками або представниками. Крім того, медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення про підозру на захворювання до лабораторного центру, зареєструвати випадок, в подальшому співпрацювати з епідеміологами й допомогти визначити коло контактних осіб», - інформує МОН.

Якщо в учня підтвердився коронавірус

У такому разі увесь клас, де навчається учень, що захворів на COVID-19, необхідно відправити на самоізоляцію, а також організувати для класу дистанційне навчання.

«Якщо захворювання підтвердилось і в контактних осіб хворого учня, директор школи може ухвалити рішення про перехід на дистанційне навчання кількох класів або всієї школи залежно від кількості підтверджених випадків», - зауважують у МОН.

Також звертають увагу на те, що не розголошення імені учня, який захворів чи у якого підозрюють COVID-19, є питанням лікарської таємниці, і це дуже важливо для убезпечення дитини від можливого булінгу.

Батьки зможуть обрати форму навчання

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, згідно з урядовим рішенням, 1 вересня цього року загалом в Україні проходить у класичній формі. А ось у «червоних зонах» запроваджується дистанційний формат.

«Сьогодні в Україні є можливість навчатися як у традиційній формі, так і дистанційній, екстернатній або домашній. Батьки можуть обирати будь-яку з цих форм навчання», — цитує слова Шмигаля Урядовий портал.

Трансляція телеуроків продовжиться

Також Урядовий портал повідомляє, що трансляція телевізійних уроків  продовжиться. Це необхідно для того, щоб діти у сільській місцевості могли здобувати знання і пройти навчання дистанційно.

«Погляд» раніше повідомляв, які школи перейдуть на «дистанційку».