Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Які школи перейдуть на «дистанційку»?


Стало відомо, які форми навчання запроваджуватимуться відповідно до зон епідемічної небезпеки.

Як повідомляв «Погляд», 1 вересня навчальний процес почнеться в усіх регіонах, окрім тих адміністративно-територіальних одиниць, які віднесені до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

Про змішану форму навчання

В інших районах, як поінформував міністр охорони здоров’я Максим Степанов, може застосовуватися змішана форма навчання. Рішення щодо змішаної форми навчання прийматимуть адміністрації шкіл.

 «Ми знайшли оптимальний баланс між навчальним процесом та безпекою дітей. І з розумінням ставимося до того, що педагоги, крім відповідальності за навчання дітей, беруть на себе також і відповідальність за їхнє здоров'я. Міністерство охорони здоров'я рекомендує в тих школах, де є така можливість, забезпечити навчання дітей різних вікових груп на різних поверхах навчального закладу, щоб учні якомога менше контактували між собою», - пояснив Степанов.

Заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук зауважив, що  ситуація з адаптивним карантином і чотирма епідеміологічними зонами відбиває різні ступні ризику. У «зеленій зоні» немає потреби у пересторогах.

Про дистанційну освіту

За словами Гарбарука, переведення всіх школярів країни на дистанційне навчання з самого початку року не є результативним.

«Як це зробити з першачками, які лише йдуть до школи? Їм потрібно поспілкуватися з учителями. Як викладач університету, я чітко знаю, що живе спілкування з школярами цінне: це — емоції, швидкий обмін думками, атмосфера класу. До того ж, при сучасному рівні охоплення інтернетом країни, не є можливим забезпечити якісне дистанційне навчання з першого дня. Відтак має бути кілька напрямків: очне навчання, як допоміжний інструмент — дистанційне навчання та самоосвіта при кураторстві вчителів, тьюторів», - підкреслив Гарбарук.

Також він повідомив, що найближчим часом буде розроблено Положення про дистанційну освіту. Потрібно врегулювати низку питань, зокрема, скільки уроків має бути з огляду на те, що діти вчаться перед моніторами, а це - додаткове навантаження на очі.

Проблема: не всі школи підключені до інтернету

«Співпрацюємо з мобільними операторами над тим, аби вони збільшували покриття, бо це питання нині інформаційної безпеки країни в цілому. Працюємо з цим, а поки що шукаємо варіанти. Приміром, телефони можуть повністю задовольнити потреби замість ноутбуків чи планшетів. Буде працювати телеосвіта. Навіть у «червоній зоні» учні матимуть декілька варіантів отримання знань» , - підкреслив Гарбарук.

Як повідомляв «Погляд», у Києві на коронавірус захворіли 17 дітей.