Яке здоров’я у мешканців Київщини – говорять цифри
Як часто хворіло населення Київської області, а також чим та як лікувалося, дізнавалися фахівці Головного управління статистики у Київській області. Вони опитали 272 домогосподарства щодо самооцінки населенням стану здоров’я та рівня доступності окремих видів медичної допомоги у 2018 році.
Тож за даними опитування, 60% людей вважають стан свого здоров’я «добрим», 32% – «задовільним», а 8% – «поганим».
Із загальної кількості опитаних осіб Київської області 37% мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Серед них найбільш поширеними захворюваннями були: гіпертонія (46% осіб), серцеві захворювання (19%), артроз, артрит (10%), хронічний гепатит, жовчокам’яна хвороба, холецистит, холангіт, цироз печінки (10%), хронічний бронхіт, емфізема легенів (7%), остеохондроз (9%).
Частка осіб, які вважали, що на стан їхнього здоров’я «серйозно» вплинула Чорнобильська катастрофа та її наслідки, склала 1,3% респондентів, «частково» вплинула – 42,4%, «ніяк не вплинула» – 56,3%.
Із загальної кількості осіб, які повідомили, що за попередні 12 місяців вони лікувалися у лікарні, частка тих, які брали з собою до лікарні (або купували на місці) медикаменти, склала 96%, їжу – 48%, постільну білизну – 44%.
Практично у кожному домогосподарстві були члени родини, які протягом останніх 12 місяців потребували медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, проте 3% з них не змогли отримати цю допомогу чи придбати ліки, зокрема, відвідати стоматолога, провести медичні обстеження через занадто високу вартість ліків та послуг.
Шкідливу звичку – куріння – за даними опитування має 16% населення Київської області у віці 12 років і старше. За кількістю викурених цигарок за добу, найбільшу питому вагу складали дві групи курців, які викурювали по 6-10 сигарет (36% курців) і 16-20 сигарет (45% курців).