Україна
Здоров'я
ЛайфХаки

Як пошити захисну маску


Головне завдання сьогодні кожного – вберегтися від інфікування та поширення коронавірусу. Мило, антисептик та самоізоляція є основними профілактичними засобами у боротьбі з поширенням COVID-19. Незважаючи на те, що хірургічна маска, яку продають в аптеках, не захищає здорову людину від вірусів, сьогодні її затребуваність різко зросла. Вона потрібна передусім медпрацівникам та людям з ознаками ГРВІ та грипу, аби не поширювати інфекцію в закритих приміщеннях. На вулиці ж маски неефективні. Якщо не можете знайти маску в аптеці, можете зробити її самотужки.

Головні вимоги до маски – вона повинна щільно закривати ніс та рот. Для її виготовлення варто використовувати тканину лише з натуральних тканин. Для дезінфекції таку маску треба випрати з милом (або пральним порошком) та випрасувати.

Серед усіх варіацій пошиття масок, один з найпростіших та найдоступніших варіантів – маска з бинтів чи марлі. Для створення маски потрібні бинт (або марля), праска, ножиці, голка, нитка, булавки та лінійка. Шити маску можна на швейній машинці чи власноруч.

Крок 1. Відрізати 80 сантиметрів бинта, скласти тканину в чотири рази (20 сантиметрів). Це основа майбутньої маски. Довжина виробу має складати 14-20 сантиметрів.

Крок 2. Відміряємо 90 сантиметрів бинту, ріжемо по довжині надвоє. Кожну зі смужок складаємо навпіл, прасуємо, і ще раз складаємо одну із сторін на один сантиметр. Знову просуємо. Ще раз складаємо смужки навпіл повздовж. Кінчики кожної зі смужок підгинаємо та запрасовуємо. Це – зав’язки для маски.

Крок 3. Поміщаємо основу поміж згинів мотузок, прикріпляємо булавками та зшиваємо дві запрасовані мотузки разом. Ось так:

Використовуйте маску правильно (поради МОЗ):

  • вона має покривати ніс і рот;
  • вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
  • заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
  • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
  • заміняйте маску кожні чотири години;
  • хірургічну маску, придбану в аптеці, повторно використовувати не можна.

За словами медиків, носіння маски не за потребою створює «фальшиву оману свого захисту», бо маска захищає лише від поширення великих крапель з (а не до) дихальних шляхів.