01.02.2019
Надiя Проценко 0
Останнім часом шахрайські схеми обдурювання населення стали такими різноманітними та замаскованими, що не завжди людина може зорієнтуватися та не попастися на гачок аферистів. Найуразливішими є літні люди та підлітки, яких зазвичай легко обдурити, особливо зненацька у нічний час по телефону. Тож поліція Васильківщини радить громадянам бути обачними. Зокрема, існує кілька відомих схем, відповідно до яких діють шахраї.
Схема «Псевдобанківські працівники»
Шахраї телефонують людині, представляючись працівником банку, чи надсилають повідомлення із проханням активізувати картку, а в розмові переконують, що потрібно надати всю інформацію, щоб її розблокувати або перевести кошти на інший рахунок. Що робити? У жодному випадку не слід повідомляти нікому свої персональні дані та реквізити своїх банківських рахунків (номери карток, терміни дії, пін-коди або CVV-коди), адже працівники банківських установ ніколи таку інформацію не перевіряють у телефонному режимі, хіба що, якщо ви самі звертаєтесь на «гарячу» лінію свого банку. Зберігаючи спокій, запишіть номер, з якого вам телефонували шахраї, та передайте, набравши «гарячу» лінію банку, де маєте рахунок.
Схема «Інтернет-шахрайство»
Нині люди все частіше купують чи продають власні речі через інтернет-ресурси. Проте й тут треба бути обережним, щоб не попастись у пастку шахраїв. Якщо ви знайшли товар за значно нижчою ціною в Інтернеті, а продавець вимагає повну оплату товару на картку чи передоплату, при цьому не хоче вам показати товар чи зустрітися з вами особисто, будьте обачні. Краще купіть товар в іншому місці, але після особистого його огляду «з рук у руки» чи використовуйте послугу накладеного платежу.
Схема «Пенсіонери під прицілом шахраїв»
Дуже часто зловмисники, користуючись довірою літніх людей, приходять до них додому з вимогою терміново поміняти заощадження на нові купюри, оскільки в країні нібито «впроваджують грошові новації». Ознайомте своїх батьків, дідусів і бабусь із цією поширеною схемою. Не можна нікому показувати, де зберігаєте свої заощадження, не слід обмінювати свої гроші на нові купюри, адже у цій схемі шахраї використовують «сувенірні» купюри.
Схема «Ваш родич у біді»
Ця схема у шахраїв користується популярністю вже кілька років поспіль. Вони телефонують із повідомленням про те, що ваші близькі потрапили у лихо або їх затримала поліція. При цьому вимагають кошти для вирішення проблеми. Не треба панікувати. Відразу зателефонуйте до поліції за телефоном «102» та в жодному разі не передавайте кошти стороннім особам за «визволення» родича. Також спробуйте якнайшвидше зв’язатися з тим, хто нібито «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть у даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.
Джерело: Поліція Васильківщини.