Як можуть батьки учнів вплинути на рівень безпеки дитини у школі
Державна служба якості освіти роз’яснила, якими правовими інструментами може керуватися батьківська спільнота. А міністр охорони здоров’я повідомив, що батьки не повинні підписувати документ, який звільняє школу від відповідальності, якщо дитина заразиться COVID-19.
Початок навчального року, який стартував в умовах коронавірусної епідемії, вніс немало коректив у організацію роботи навчальних закладів. Вони мають забезпечити учням безпечне перебування у школі. Звичайно, від неприємностей не застрахований ніхто, однак у низці випадків адміністрації шкіл занадто перестраховуються.
Про один з таких моментів розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, зауваживши, що він вважає неприпустимою ситуацію, яка виникла у деяких школах, коли батьків змушують підписувати документ, який звільняє заклад від відповідальності, якщо дитина заразиться COVID-19. Міністр порадив батькам звертатися зі скаргами до місцевих органів влади. Про це повідомив Урядовий портал.
Що робити батькам, які переймаються безпекою своїх дітей під час перебування їх у школі?
«Батьки мають право захищати права учнів на безпечне освітнє середовище перед адміністрацією та засновниками шкіл. Державна служба якості освіти та її територіальні органи захищають це незаперечне право, приймають звернення громадян та реагують на порушення прав дитини щодо безпеки в школі», - йдеться у повідомленні Держслужби якості освіти.
Права батьків учнів захищені статтею 55 «Права та обов’язки батьків здобувачів освіти» Закону України «Про освіту», роз’яснює Державна служба якості освіти.
Як повідомляє дежслужба, батьки школярів мають право:
- отримувати інформацію про діяльність закладу освіти;
- звертатися з питань організації освітнього процесу до керівництва школи, а також відділів, управлінь і департаментів освіти;
- брати участь у громадському самоврядуванні школи;
- бути завчасно поінформованими про планові та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти у школі й надавати згоду чи незгоду на участь у них дитини.
У повідомленні йдеться й про те, що на початку 2020/2021 навчального року Державна служба якості освіти планує оцінити вплив протиепідемічних заходів на організацію та якість освітнього процесу, а також на роботу вчителів і директорів шкіл.
Як повідомляв «Погляд», замість свята у Василькові закуплять маски школярам.