Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Як бути здоровим: прості поради від Амосова


Відомий кардіохірург, вчений Микола Михайлович Амосов вивчав питання здоров’я і методи довголіття і прийшов до простого висновку, що потрібно, щоб стати здоровим. Він говорив, що передусім потрібні власні постійні і значні зусилля, які неможливо нічим замінити. «На щастя, людина настільки досконала, що повернути здоров’я можна майже завжди. Тільки необхідні зусилля зростають у міру старості і поглиблення хвороб».

Як бути здоровим: прості поради від Амосова

За версією Миколи Амосова, для здоров’я однаково необхідні чотири умови:

• фізичні навантаження,
• обмеження в харчуванні,
• загартовування,
• час і вміння відпочивати.

Академік Амосов навчав: «Тільки сама людина винна в своїх хворобах. Найчастіше вона хворіє від ліні і жадібності, але іноді й від нерозумності, незнання та відсутність здорового глузду». А ще наголошував: «Не потрібно сподіватися на медицину: бійтеся потрапити в полон до лікарів! Вона лікує багато хвороб, але не може зробити людину здоровою. Вона навіть не може навчити людину, як стати здоровою».

Тож щоб не хворіти і стати здоровішим необхідно:

  • щодня робити фізичні вправи протягом 20-30 хвилин;
  • обмежувати себе в їжі, підтримуючи вагу тіла за схемою: від зросту (в см) відняти як мінімум 100. Цифра, яка вийде – і є ваша ідеальна вага.
  • уміти розслаблятися – наука, але до неї потрібен ще й характер.

Що і скільки їсти?

Амосов підкреслював, що важливо, що ви їсте, і скільки ви їсте. Наголошував на важливості вітамінів і мікроелементів та інших біологічних речовин, які можна отримати тільки зі свіжих фруктів та овочів, мінімальна доза яких має бути від 300 грамів в день до 1 кг. Чим різноманітніше, тим краще. Заміна сирих овочів вареними неповноцінна. Кулінарна обробка вітаміни руйнує.

Про жири. Жири містять багато калорій, дев’ять на грам. Жири не потрібні в чистому вигляді. Можна спокійно не їсти ні масло, ні сало. Багато жирів в молоці, м’ясі, навіть у хлібі. Сироїди можуть спокійно їсти рослинну їжу – організм синтезує жири з вуглеводів і білків. Жири у вигляді холестерину можуть відкладатися в судинах. Проти склерозу може допомогти тільки голод і фізкультура. Але якщо склероз судин мозку, то потрібні і ліки.


Про білки. Міф: без повноцінних білків людині не вижити. Мільйони людей протягом поколінь не вживали тваринні білки, які містять незамінні амінокислоти, і за фізичними показниками вегетаріанці не мають ніяких недоліків. Більш того, зайві білки організм переварити повноцінно не може, білки залишають багато продуктів розпаду, підвищується обмін речовин, що навряд чи корисно. Захоплюватися білками не потрібно.

Про вуглеводи. Якщо їсти багато солодкого, вага не втримається в нормі. Вуглеводи потрібні, але в якості джерела вуглеводів потрібно вибирати солодкі фрукти, зернові (каші). Ні в якому разі чистий цукор, це хімічний елемент, дуже калорійний (1 грам цукру – 4 калорії).

Дуже корисні фруктові та овочеві соки свіжовичавлені: можна пити в необмеженій кількості, обов’язково різні. З супами, навпаки, необхідно утриматися: в них багато солей, які утворюються від кип’ятіння води і варіння овочів, особливо довгого.

Джерело

Фото з відкритих інтернет-ресурсів