Новини
Україна

Україна отримала від Португалії: гелікоптери французького виробництва (ВІДЕО)

Міністерство оборони Португалії передало Україні вісім гелікоптерів SA-330 Puma у рамках пакета військової допомоги наприкінці 2024 року.

Відповідна інформація про передачу була опублікована в документі щодо наданої Україні допомоги.

Особливістю португальських SA-330 Puma є використання просунутих систем керування вогнем. Це забезпечує можливість запуску протикорабельних ракет Exocet.

У носовій частині гелікоптера розташована радіолокаційна станція ORB-31 Х-діапазону, яка може бути сконфігурована для різних вертольотів. Вона використовується для пошуку цілей на морській поверхні, їхньої ідентифікації, попередження про погоду, навігації та управління вогнем для ураження надводних і підводних цілей.

Португальські вертольоти Puma активно використовувалися у період з 1970 по 2009 рік та залучалися до операцій у Північній Африці під час колоніальних війн.

Останні польоти гелікоптерів здійснювалися для транспортування особового складу та проведення пошуково-рятувальних операцій як у заморських територіях, так і на материку.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.