Новини
Новини Київської області
Суспільство

Виставка «Український Схід. На лінії вогню» поповнилась новими експонатами


Герой новітньої війни Дмитро Котов передав до Національного музею історії України у Другій світовій війні особисті речі

Виставка «Український Схід. На лінії вогню», що діє у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, розповідь про звитягу та жертовність патріотів України, які у нинішній час на східних теренах нашої Держави відстоюють її суверенітет у борні з російським агресором, долають наслідки ворожої інтервенції і розривають тенета повзучого путінізму та гібридної війни.  Ця виставка постійно поповнюється новими експонатами.  Серед них немало тих які передають особисті речі. Вона невпинно поповнюється все новими експонатами – свідками війни.

Так, учора до музею передав речі, які стануть новими експонатами виставки, Дмитро Котов --ветеран АТО. На початку 2015 р. він добровольцем пішов служити до українського війська. Опанувавши фах сапера, «Кот» знешкодив більше ніж півсотні мін, розтяжок, нерозірваних снарядів, врятувавши цим не одне життя. 28 грудня 2016 р. група з трьох саперів батальйону «Київська Русь» підірвалася на ворожій розтяжці. Старшина Сергій Кабанов загинув, Дмитро та його побратим отримали тяжкі поранення, унаслідок чого Дмитру Котову ампутували нижні кінцівки. Проте підтримка родини, друзів, лікарів, волонтерів з України та з-за кордону і величезне бажання жити допомогли йому не втрати себе. Дмитро зайнявся спортом – і не просто, а підкорив Говерлу, здійснив стрибок із парашутом, взяв участь у марафоні ветеранів морської піхоти у Вашингтоні.

Сьогодні у Дмитра беруть інтерв’ю, про нього знімають ролики, він є прикладом для багатьох. Проте залишається дуже простою, скромною та щирою людиною. У музеї він він побачив серед експонатів фігуру Яни Зінкевич, такої ж сильної духом і непереборної, як він сам.

У ландшафті виставки «Український Схід. На лінії вогню», окресленому умовними експозитарними кластерами-блоками «Наші», «Чужі», «(Не)чужі», символічно відтворено лінію вогню в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України. Експресивність вогневої межі підсилено банерами з оригінальними світлинами руйнувань і обстрілів. Закрита капсула – «Скриня Пандори» образно фіксує мить довгоочікуваного миру на українській землі.

Джерело: Національний музей історії України у Другій світовій війні