Чорнобиль
Культура
Україна-суспільство
Київ

Виставка мистецького наїву Полісся в Музеї шістдесятництва


У музеї шістдесятництва (Київ, вул. Олеся Гончара, 33) відкрилась виставка народного наїву Українського Полісся. Святкові, яскраві, позитивні речі з фондів музею-архіву Українського Полісся чекають на глядачів. На виставці представлені експонати з фондів Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, які широкій публіці представлені вперше.

Виставка "Народне мистецтво постраждалих районів Українського Полісся" (до 35-х роковин Чорнобильської трагедії) триватиме з 29 травня по 22 червня 2021 року у музеї шістдесятництва.

На зображенні може бути: текст
постер виставки "Народне мистецтво постраждалих районів Українського Полісся"

Як зазначають організатори, одна із робочих назв виставки "Неархаїчне Полісся", тому що зазвичай Полісся сприймають як етнорегіон, який зберіг найбільше архаїчних рис у своєму традиційному житті. Зазвичай на виставках експонуються найстаріші, найкращі експонати, певною мірою еталонні.

Переважна більшість предметів саме цієї виставки ще жодного разу не експонувались. Тож їх готували для показу, реставрували. В експедиціях досі дещо недооціненими лишаються зразки наївного народного мистецтва 60-80-х років ХХ століття, а цей пласт культури саме зараз стрімко зникає і втрачається.

На зображенні може бути: у приміщенні

Відео з відкриття виставки:

&feature=share&fbclid=IwAR3-nqueOxH8_Qb8It7MtrV-GOfxXAKTyzypAV-2YRiZp7fiDXnOrzRnSjM

На виставці представлені вишивки, народний одяг і дерев'яні скульптури із фондів Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.

жіночий народний стрій Полісся. Фото Ольги Березовської

На виставці "Народне мистецтво постраждалих районів Українського Полісся" представлені вишивка, одяг, рушники, картини, фотодокументи

Немає опису світлини.

Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської областей та різьблені роботи народного майстра Ананія Бовсунівського з села Бовсуни що на Житомирщині - з фондів Державний науковий центр захисту культ. спадщини від техногенних катастроф.

На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
Різблення з дерева Ананія Бовсунівського. Фото Ольги Березовської
На зображенні може бути: 3 people, including Anastasia Pankova, люди стоять та у приміщенні
Організаторки виставки. На фото Ilona Chervotkina разом з Anastasia Pankova та Natalia Telehei
Немає опису світлини.
фото Влади Русиної

Раніше «Погляд» повідомляв,  про Відкрите звернення представників експертних рад Українського культурного фонду

Також ми розповідали, що стартував мистецький конкурс на створення культурологічних документальних серіалів

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.