Новини
Новини Київської області
Вишгород
Надзвичайні новини
Екологія
Вода

Вишгородські браконьєри рибалили на зимувальній ямі


Порушники нанесли збитків рибному господарству на 15 тисяч гривень

Взимку риба збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям, тому що у неї різко знижується активність, ,сповільнюються процеси росту та реакції на подразники, знижується частота серцевих скорочень, тиба практично перестає їсти. Це враховують охоронці водних біоресурсів. Зокрема, цьогріч з 1 листопада, за повідомленням Управління державного агентства рибного господарства у Києві та Київській області, встановлена осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах.

Однак браконьєрів це мало цікавить. Так, 9 грудня Київському водосховищі, в адмінмежах Вишгорода під час проведення рейду рибоохоронний патруль Київщини зафіксував порушення правил рибальства.

«На зимувальній ямі було затримано двох громадян, які за допомогою спінінгів з гумового човна виловили 9 кг риби (30 екз. маломірного судака). Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 15 300 грн». повідомив Київський рибоохоронний патруль.

На порушників оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП»,

А заступник начальника Київського рибоохоронного патруля Олег Баздуганов звернув увагу на те, що заборона на вилов риби в зимувальних ямах -- не менш важлива, ніж заборона у весняно-літній період під час нересту, і закликав усіх її дотримуватися.

Для тих, хто не знає, де можна рибалити, а де ні,  фахівці Управління Держрибагентства у м. Києві та Київській області створили єдину карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, куди включено зимувальні ями. Її можна переглянути за посиланням.

ДОВІДКА. Риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

Із запитаннями чи повідомленнями про факти порушення правил рибальства Київський  рибоохоронний патруль просить оперативно повідомляти на «гарячу лінію»: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.