Використання е-журналів і е-щоденників скоротить обсяг бюрократичної роботи - Шкарлет
22 грудня міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет обговорив питання запровадження е-журналів і е-щоденників у житті українських шкіл.
Так, «Погляд» інформував, що паперові щоденники та журнали у школах планують замінити на цифрові. Тепер Сергій Шкарлет, який нещодавно став міністром освіти і науки, повідомив, що підписано наказ МОН про запровадження в дослідну експлуатацію програмного модуля електронних щоденників та журналів закладів загальної середньої освіти.
Доступ до е-журналів та е-щоденників відбуватиметься за допомогою платформи.
«Це державна розробка, над якою працювала команда Міністерства освіти і науки України. Е-журнал є однією з частин автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ), розробленого на базі Інституту освітньої аналітики. Використання е-журналів і е-щоденників скоротить обсяг бюрократичної роботи. Також сервіс буде адаптовано до роботи з будь-яких гаджетів», – зазначив Сергій Шкарлет.
Він додав, що на даний момент вже протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: дані про учнів, розклад уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Всю інформацію будуть заповнювати вчителі, а батьки зможуть отримувати до неї доступ за допомогою логіна і пароля.
Щодо безпеки, то Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ), на базі якого працюватимуть електронні журнали та щоденники, має комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) та відповідний сертифікат Державної служби спеціального зв'язку.
Всі дані ретельно захищені, а доступ до них розмежовано відповідно до повноважень відповідальних працівників.
Також міністр розповів про проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», що містить уроки для учнів 5-11 класів еталонним курсом. Там можна створити персональний кабінет та інше. Платформа постійно наповнюватиметься й розвиватиметься.
Як ми розповідали, «Всеукраїнська школа онлайн» в Україні стартував 6 квітня.
Сергій Шкарлет зауважив, що дистанційна освіта не замінить повноцінне очне навчання, але розвивати її потрібно з огляду на виклики сьогодення.
«Погляд» пиcав, що в Україні запрацювала безкоштовна школа онлайн-безпеки дітей. А нещодавно Україна долучилась до освітньої платформи, яка розроблена ЮНІСЕФ та Microsoft і вже успішно запроваджується в понад 20 країнах світу.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.