Новини
Новини Київської області
Ворзель

Ворзель: Убита "Ластівка", штаб окупантів у психлікарні та звірства рашистів у курортному селищі

Російськими загарбниками пошкоджено 541 будівлю із 6 649 наявних, із них 463 – житловий фонд (сумарна площа руйнувань — понад 126 тис кв. м). У селищі не було військових та стратегічних об’єктів, та це не завадило окупантам нанести шкоди на понад $52 млн.

Ворзель: Убита

Смт. Ворзель Бучанського району з початку ХХ сторіччя приваблювало відвідувачів з різних куточків України і світу завдяки місцевій природі та кліматичним умовам.

У 1941-1943 рр. селище і його численні оздоровчі заклади були знищені внаслідок німецької окупації, та курорт оперативно відновили.

Символічно, що вдруге не меншого удару по Ворзелю завдали загарбники, які раніше і самі могли приїжджати сюди на відпочинок.

Зараз на вулицях Ворзеля майже нічого не нагадує про події цієї весни: природа уміло приховує руйнування, а тиша та розміреність місцевого життя гарантує спокій та відволікає від нової української реальності. Якщо ж придивитися уважніше…

Ворзель: Убита

Російськими загарбниками пошкоджено 541 будівлю із 6 649 наявних, із них 463 – житловий фонд (сумарна площа руйнувань — понад 126 тис кв. м).

У селищі не було військових та стратегічних об’єктів, та це не завадило окупантам нанести шкоди на загальну суму понад $52 млн (за оцінками Kyiv School of Economics).

Cуттєвих руйнувань у Ворзелі зазнала соціальна інфраструктура:

  • уламки від систем залпового вогню "ГРАД" пошкодили будівлі місцевого дитячого будинку, в якому перебувало близько 50 дітей;

  • іншим артилерійським обстрілом було зруйновано Ворзельський ЗДО №12 „Ластівка“, який відвідувало більше 160 дітей. Будівлі дитсадку не підлягають відновленню та нещодавно були знесені;

  • на території Київської обласної психоневрологічної лікарні №2 під час окупації російські військові облаштували штаб, після чого понівечили та розграбували її майно.

Ворзель: Убита
Ворзель: Убита

Окремо про спостереження команди RebuildUA. Попри те що частина оздоровчих закладів у селищі наразі діє та вітає відвідувачів, велика кількість будівель тут — покинуті.

Вражаюче красиві та затишні величезні площі санаторіїв лишаються занедбаними та потребують людської уваги.

Дуже сподіваємось, що у ході післявоєнної відбудови ці мальовничі куточки будуть відроджені у всій свої красі та благодаті.


Раніше ми повідомяли, що на Київщині побудували п’ять перших будинків для людей, які втратили житло.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.