Водяний горіх, який заполонив Дніпро, вилучили із Червоної книги
Рослина килимом вкриває воду та стає загрозою для мешканців річки.
Матеріали досліджень, здійснені науковцями Інституту гідробіології та рибпатрульними за кошти приватної компанії «Навіоніка» та підтримки Міжнародної благодійної організації «Фонд охорони навколишнього природного середовища України», стали вагомим підґрунтям для вилучення цієї рослини з Червоної книги.
Про це розповідає Вечірній Київ.
Ще 8 років тому першими почали бити на сполох рибалки.
Аж 10 років у водяного горіха була можливість розростатися водоймами. Він знищує кисень у воді, заважає нереститися та витісняє все живе. Унаслідок розповсюдження рослини почала гинути риба, а деякі місця стали непрохідними для суден. Боротися з реліктовою, але шкідливою рослиною, що розростається кожного літа та «з’їдає» все більше площ Дніпра, заважала Червона книга.
У Київському рибоохоронному патрулі позбавлення водяного горіха охоронного статусу стало приємною новиною.
Начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін зауважив, що так не має бути, коли проблема загальнодержавного значення була вирішена за приватні кошти компаній.
Три роки тому рибпатрульні спільно з науковцями здійснили дві експедиції на Київське та Канівське водосховища. Зокрема, за допомогою квадрокоптерів вдалося відзняти величезні «футбольні поля» водяного горіха.
Мухін підкреслив, що масштаби розрослися до екологічної катастрофи, акваторії перетворюються на мертві моря.
«Довго ж ми на це чекали, з 2013 року боролися. Скільки звернень, репортажів, нарад, дискусій в соцмережах.»,- написав у соціальній мережі президент громадського об’єднання «Громада рибалок України» Андрій Неліпа.
Водяний горіх у народі називають «чортовим» через колючки у насінні рослини, в нерестовий період перешкоджає підходу риби до нерестовищ, в літній період риба покидає ці ділянки, вкриті цією рослиною у зв’язку з відсутністю під нею кисню, в зимовий період в результаті гниття решток рослин, які осідають на дно – відбувається загибель біоресурсів, тому що процес гниття поглинає кисень.
Охоронного статусу також позбавили сальвінію плаваючу, яка набула великого поширення та стала загрозою для риби.
Загалом до четвертої редакції Червоної книги України увійдуть 857 видів рослин та грибів. У третьому виданні 2009 року їх було 826. Зокрема, в списку у категорії «зникаючий» вперше опинилися такі види рослин як хрін великоплідний і полин вірменська.
Як повідомляв «Погляд», начальник управління Київського рибоохоронного патруля – Володимир Мухін розповів як боротимуться із водяним горіхом на водоймах регіону.
«Погляд» розповідав, що до нової редакції Червоної книги України увійдуть 857 видів рослин.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.