Відкрито реєстрацію на онлайн-курс з розпізнавання інтернет-фейків
Курс «Фактчек: довіряй-перевіряй» буде корисним для всіх українців, що втомилися від інтернет-фейків, маніпуляцій ЗМІ та брехні політиків. Але особливо він стане в пригоді, якщо ви працюєте з великими об’ємами інформації та розумієте важливість її точності та достовірності. Курс включає відео-лекції, інтерактивні завдання, проходження тестів та використання простих інструментів для перевірки даних і є складовою освітніх трендів, що працюють з темами медіаграмотності і розвитку критичного мислення. Слухачі курсу дізнаються:
які головні ознаки фейків
як за 5 хвилин перевірити відео, фото чи сумнівний факт
які існують джерела даних та як ними користуватися
як створюються новини
як контролювати слова політиків
Своїми знаннями та досвідом ділитимуться очільники проекту VoxCheck: редакторка Олена Шкарпова, заступник редактора Максим Скубенко та виконавчий директор та головний редактор Борис Давиденко. Запрошуються усі зацікавлені! Реєстрація за посиланням: bit.ly/factcheck101
Початок курсу – 15 листопада. Термін навчання – чотири тижні, по одному модулю щочетверга. Після успішного закінчення курсу учасникам видається Сертифікат. Курс створено VoxUkraine у партнерстві студією онлайн-освіти EdEra. VoxUkraine — незалежна аналітична платформа, заснована після Революції гідності у 2014 році групою висококваліфікованих економістів та юристів, які працюють в Україні і за кордоном.
VoxUkraine створює якісний контент на економічну та навколоекономічну тематику. Усі статті і дослідження, які публікуються на сайті Vox, проходять процес рев’ю — два редактори Vox перевіряють дані, факти й логіку статті.
матеріали Vox публікують провідні українські ЗМІ: Українська правда, Liga.net, Новое время та інші, а також світові медіа — The New York Times, Washington Post, Financial Times тощо.
VoxUkraine регулярно проводить освітні семінари та лекції.
EdEra - студія онлайн-освіти - це освітній проект з соціальною місією: зробити освіту якісною та доступною. Доступ до матеріалів курсів повністю безкоштовний з можливістю віддячити проекту в кінці курсу. Курс «Фактчек: довіряй-перевіряй» підготовлено в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Експертами курсу виступили Саймон Островський, журналіст VICE, CNN, ВВС, менеджер видання AIN.ua Олександр Лінник, лідер проекту Індекс моніторингу реформ у VoxUkraine Тетяна Тищук та заступник директора ІА «Інтерфакс Україна» Дмитро Кошевой.