Великий Бар'єрний риф втратив 50% коралів через зміни клімату
Великий Бар'єрний риф Австралії втратив 50% своєї популяції коралів за майже три десятиліття, і головна причина – глобальне потепління.
Про це повідомили в CNN.
Вчені з австралійського Центру передового досвіду з вивчення коралових рифів підрахували, що за останні 25 років Великий Бар'єрний риф втратив половину своїх коралів. Всьому виною зміни клімату, які вплинули на потепління світового океану, впевнені дослідники. За їхніми даними, постраждали як мілководні, так і глибоководні яруси коралів.
«У популяції коралів є мільйони маленьких молодих коралів, а також безліч великих – великих матерів, які виробляють більшу частину личинок. Результати нашого дослідження показують, що здатність Великого Бар'єрного рифа до відновлення знаходиться під загрозою у порівнянні з минулим, бо стало менше коралів-немовлят і великих особин, що здатні розмножуватися», – пояснив докторант Центру передового досвіду з вивчення коралових рифів Енді Дитцель.
Фахівці взяли за основу свого дослідження дані про зміни розміру коралових колоній Великого Бар'єрного рифа у період з 1995 по 2017 рр. Виявилося, що найбільший удар припав на 2016–2017 рр., коли через рекордні температури Світового океану корали почали масово знебарвлюватися. І хоча втрата кольору не означає для них миттєву загибель, але, якщо корал незабаром не може знову змінити колір, він помирає.
Довідка. Великий Бар'єрний риф є найбільшим кораловим рифом у світі. Він простягається вздовж північно-східного узбережжя Австралії приблизно на 2500 км і займає площу в приблизно 344400 км². Побачити цього гіганта можна навіть з космосу. На рифі мешкає більше 400 видів коралів і близько 1 500 видів риб.
Нагадаємо, минулоріч вчені заявили, що навчилися воскрешати коралові рифи за допомогою акустики.