Новини
Надзвичайні новини

Вдруге пішов на фронт після ампутації ноги: на фронті загинув відомий хореограф і танцівник Антон Смецький (ВІДЕО)

Одразу після одужання, Смецький вирішив повернутися на фронт. Рішення він пояснив тим, що більше не уявляє своє життя в тилу, поки його побратими перебувають на службі.

Вдруге пішов на фронт після ампутації ноги: на фронті загинув відомий хореограф і танцівник Антон Смецький (ВІДЕО) - зображення
Фото - Антона Смецького

Про смерть Антона повідомила працівниця Корпусу військових капеланів Оксана Мищишин.

"Я казала йому, що напевно без нього перемога не прийде… І він ніколи не жалівся. А єдине величезне бажання було побачитися з жінкою і дитиною.

Він, як падаюча палаюча зірка на темному непроглядному небі людського болю, осяював усе своїм життям до останнього моменту і подиху. Про нього довго памʼятали всі медпрацівники медичних установ, де через конвеєр таке мало можливе, а він усім залітав у серце. Вічна памʼять герою", – написала жінка у себе в соцмережах.

Згодом смерть Антона підтвердила його дружина Олеся. Вона написала про це на своїй сторінці у Facebook у коментарях під фото, не повідомивши подробиць.

Антон Смецький народився в Донецьку, з раннього дитинства захоплювався танцями, у 17 років покинув рідне місто та поїхав працювати за контрактом, як хореограф до Туреччини. Згодом він повернувся в Україну, де працював із зірками, зокрема ставив номери для Ірини Білик. Пізніше він створив власний балет, з яким давав шоу по всьому світу.

Коли 24 лютого 2022 розпочалася повномасштабна війна росіян проти України, Антон відправив дружину й доньку за кордон, а сам добровольцем пішов до військкомату. Взяли його до війська лише з п’ятого разу. Після навчань Антон став сапером-штурмовиком у 116-й окремій механізованій бригаді на Запоріжжі.

Влітку 2023 року під час штурму отримав поранення, випадково наступивши на міну. Чоловікові довелося ампутувати частину ноги.

Відтоді він переніс декілька складних операцій, а потім чоловіка протезували в Superhumans Center. Згодом Антон вдруге повернувся на фронт, адже навіть попри травму хотів бути корисним та допомагати побратимам. Щоправда, вже не як сапер, а як інструктор з саперської справи.

В інтерв’ю Deutsche Welle зізнався, що після війни мріє поставити нове шоу для Ірини Білик, викладати хореографію дітям, повернутися до танців та до рідного Донецька.

"Танці, шоу – це буде пізніше, бо зараз Україні не до цього. Тут голова болить від іншого", – сказав Антон Смецький.

Сама співачка також відреагувала на звістку про смерть хореографа.

"Вчора я дізналася, що Антон загинув на фронті, але не вірила, і сьогодні остаточно зрозуміла, що мій друг вже ніколи не станцює зі мною свій найкращий танок… Лети, прекрасна Душа!

Всі твої слова і думки залишаться назавжди у моєму серці. Місяць тому у палаці "Україна" люди аплодували тобі стоячи. Сьогодні ми всі проводжаємо тебе, як Героя і великого Артиста!" – написала Білик.

Нещодавно, у Харківській області загинув український військовий фотограф Арсен Федосенко. Він отримав важке поранення внаслідок влучання КАБу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.