Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Вчені знайшли у пустелі організми, яким не потрібна вода


Екстремофіли живуть в чилійській пустелі Атакама.

Високогірна пустеля Атакама на західному узбережжі Південної Америки вважається найбільш сухою пустелею на Землі. Тут зареєстрована рекордно низька вологість повітря: 0% і середня кількість опадів в 1 мм. Проте навіть такі умови виявилися придатні для деяких організмів, повідомляють у виданні Sciencenews.

Вивчаючи місцевість на відстані в 2,5 км від узбережжя, дослідники знайшли групу екстремофіл, – що включає одноклітинні водорості, ціанобактерії, гриби, лишайники і мохи, – здатну обходитися сонячним світлом і обмеженими водними ресурсами, які дає туман.

Біологи під мікроскопом розглянули довгі і тонкі грибкові нитки, що скріплюють всі організми, що входять до групи. Саме ці нитки вбирають вологу з туману. Вони не тільки розподіляють вологу між «учасниками» – набухаючи і стискаючись, вони створюють на поверхні тріщини, стаючи причиною біологічної ерозії. На ранніх стадіях формування Землі, ще до виникнення фотосинтезуючих рослин, подібні механізми здійснювали кругообіг поживних речовин, що в підсумку призвело до утворення ґрунтів в їх сучасному вигляді.